Papuošalų kūrėja Dovilė Dagė DELFI pasakojo, kad paversti hobį darbu paskatino vis didėjantis susidomėjusių jos kūriniais ratas.

„Nebuvo taip, kad vieną dieną nubudus supratau, jog nuo šiol būsiu papuošalų kūrėja. Viskas vyko natūraliai. Dar besimokydama mokykloje susikurdavau apyrankę ar auskarus, nors tuo metu net nebūdavo akmenėlių parduotuvių. Niekas aplinkui to nedarė, kaip tai šiandien yra populiaru. Karoliukus pirkdavau siūlų, vielutę – floristikos parduotuvėse. Vėliau sukurti vieną ar kitą papuošalą prašydavo bendradarbės, draugės. Mačiau, kad mano darbais pradeda domėtis vis didesnis ratas žmonių, tai labiausiai ir paskatino hobį paversti darbu“, – kalbėjo pašnekovė.

Imtis nuosavo verslo kūrėją pastūmėjo ir krizė – prieš trejus metus teko palikti senąją darbovietę, o naują vietą rasti buvo sunku. Taigi tai buvo puiki proga imtis verslo.

„Man buvo naujas baltas lapas gyvenime. Ką susikursi – tą ir turėsi. Visko, ko imuosi, tai tik su meile ir iš visos širdies. Negailiu nei laiko, nei pinigų. Stengiuosi išsiskirti iš kitų kūrėjų, fantaziją turiu gerą, tad tai nėra sunku. Myliu savo darbą ir dirbu gerokai ilgiau ir daugiau už daugumą“, – tvirtino D. Dagė.

Dovilė Dagė
Ji pasakoja, kad normaliai pragyventi galėjo praėjus pusei metų nuo oficialios veiklos pradžios.

Paklausta, ar nebijo milžiniškos konkurencijos, kūrėja atsakė: „Konkurencija būtina, nes ji skatina tobulėjimą. Aš jos nebijau, visiems užteks vietos po saule“. D. Dagė tvirtina, kad norint turėti pasisekimą, būtina išsiskirti.

Iki šiol tenka skaičiuoti

Aksesuarų kūrėja Toma Jankauskaitė taip pat pasakoja, kad savo verslo ėmėsi iš Kauno persikrausčiusi į Vilnių.

„Visuomet dirbau labai panašų darbą. Iš pradžių gyvenau ir mokiausi Kaune, dviejose įmonėse dirbau stiliste, taigi papuošalai visada buvo šalia manęs. Kai prieš porą metų persikrausčiau į Vilnių, nesusiradau tokio darbo, kokį dirbau Kaune, taigi mano hobis tapo pagrindine mano veikla ir visai gerai pradėjo sektis, viskas greičiau įsibėgėjo. Man pačiai labai patinka tai, ką darau ir visada darau tai, ką su mielu noru nešioju. Tai pradėjo žavėti aplinkinius, o tai mane dar labiau įkvėpė“, – DELFI pasakojo ji.

Mergina taip pat pripažįsta, kad pelną pradėjo gauti praėjus daugiau nei pusei metų nuo veiklos pradžios.

„Aš iki šiol dar viską labai skaičiuoju ir nėra taip, kad labai daug uždirbčiau, tačiau iš šios veiklos pragyventi įmanoma. Pati turiu vietų, kuriose pardavinėju savo kūrinius. Galbūt galima sakyti, kad uždirbti pradėjau prieš kokius pusantrų metų ar metus, o intensyviai papuošalus kuriu maždaug dvejus metus. Pirmasis pusmetis buvo labiau investavimo laikotarpis“, – pripažino ji.

Toma Jankauskaitė (Soft Focus nuotr.)
Daugiausiai aksesuarus ir papuošalus pirkėjos renkasi internetu.

Jos nuomone, papuošalų kūrėjų bumą lemia merginų noras išsiskirti ir puoštis rankų darbo dirbiniais.

„Iš tiesų, dabar yra labai daug papuošalų ir aksesuarų kūrėjų, tačiau yra tik keletas išskirtinių. Aš manau, kad žmonės nori išsiskirti. Dabar apskritai madingi rankų darbo kūriniai. Galbūt kai kurios pačios bando pasidaryti, nes pigiau išeina nei pirkti. Be to, gal nėra pakankamos pasiūlos, nes aš pati pradėjau daryti papuošalus, nes norėjau kažko išskirtinio ir įdomesnio“, – kalbėjo T. Jankauskaitė.

Paklausta, ką turėtų žinoti norintys imtis papuošalų ar aksesuarų kūrybos, pašnekovė sakė: „Jeigu kažkas nori pradėti kurti papuošalus, turėtų sugalvoti, kaip išsiskirs iš visų kuriančių, nes tikrai yra labai daug veriančių karoliukus, todėl reikia susigalvoti koncepciją, kad galėtum kažkuo patraukti“.

Uždirbdavo iki 1 tūkst. Lt

Vilnietė Eglė (vardas pakeistas) DELFI pasakojo papuošalus ne tik sau ar dovanų draugėms kūrusi prieš porą metų, kai buvo netekusi darbo.

Dažniausiai ji verdavo auskarus, kurių kainos internete svyruoja nuo 10 Lt iki 100 Lt.

„Aš pastebėjau, kad daugiausiai perka auskarus ir ieško pigesnių – nuo 10 Lt“, – pripažino mergina.

Ji pasakojo, kad daugiausiai per mėnesį yra uždirbusi 200 Lt. Papuošalus pardavinėdavo internete. Taip pat, anot jos, labai efektyvus būdas save reklamuoti – „iš lūpų į lūpas“.

Apie pardavimo būdą iš „lūpų į lūpas“ pasakoja ir kita pašnekovė Miglė. Ji prisimena, kad savo kūrybos papuošalus parduodavo dažniausiai per pažįstamus. Pasak kūrėjos, būdavo mėnesių, kai pavykdavo uždirbti ir iki 1 tūkst. Lt.

„Tai mano hobis, todėl uždarbio labai nesiekiu, be to, aš neskaičiuoju, kiek išleisdavau medžiagoms“, – pasakojo Miglė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (67)