Nors per metus pagerėjo gyventojų elgsena ruošiantis senatvei, daugiau žmonių ėmė taupyti, tačiau sumenko jų žinios apie pensijų sistemą, krito ir pasitikėjimas ja, rodo trečią kartą SEB banko iniciatyva apskaičiuotas Baltijos šalių gyventojų pasirengimo pensijai rodiklis.
Praėjusių metų pabaigoje 28 proc. Lietuvos gyventojų tikėjo, kad valstybė pasirūpins jų pensija, tačiau šiemet sausį, atlikus papildomą tyrimą, jų dalis sumažėjo iki 18 procentų. Pusė gyventojų mano, kad tik jie patys gali pasirūpinti savo pajamomis senatvėje.
Pasak SEB gyvybės draudimas generalinės direktorės Sonatos Gutauskaitės-Bubnelienės, tyrimas parodė, kad du iš dešimties apklaustųjų galvoja, kad žino apie pensijų sistemą, mokesčių dydžius, bet patikrinus, kiek iš tų tikrai žino, paaiškėjo, kad jų tėra 15 procentų.
„Žinančių ir besidominčių, kokia bus jų pensija mažėja“, - spaudos konferencijoje antradienį sakė S. Gutauskaitė-Bubnelienė.
Anot jos, maždaug pusė apklaustųjų net nežino, kaip yra investuojami jų pinigai.
Pasitikėjimas pensijų sistema per trejus metus mažėja. 2014 metais šis rodiklis buvo 31 proc., 2015-aisiais - 27 proc., pernai gruodį - 29 proc., o šių metų sausį - 26 procentai.
S.Gutauskaitės-Bubnelienės teigimu, mažiausiai pensijų sistema Lietuvoje pasitiki išsilavinę, daugiau negu 1 tūkst. eurų uždirbantys 50-55 metų gyventojai, dažniausiai - moterys.
SEB užsakymu 2016 metų gruodį buvo apklausta 500 30-55 metų Lietuvos gyventojų.