„Lietuvos bankas SEB savo klientams dovanoja iki 222 eurų už apklausos užpildymą“, – skelbiama reklaminiame įraše „Facebook“, kuriame pateikta ir nuoroda į apklausą.
Toks pat skelbimas atsirado ir su „Swedbank“ vardu.
Bankai: šios loterijos netikros
SEB bankas savo „Facebook“ puslapyje nurodė, jog apsimesdami banku sukčiai socialinėse medijose organizuoja netikras loterijas ir siūlo finansinį atlygį už atliktas apklausas.
Taip pat pastebėta, jog klientai šiomis dienomis gauna elektroninius laiškus bei SMS žinutes su raginimais atnaujinti savo asmeninius arba įmonės duomenis.
„Būkite budrūs. Nespauskite jokių neaiškių nuorodų ir nepasitikėkite informacija iš abejotinų šaltinių“, – akcentuojama SEB įraše.
„Swedbank“ atstovas Gytis Vercinskas taip pat nurodė, kad šis puslapis nėra niekaip susijęs su „Swedbank“ prekės ženklu. Jis pastebėjo, kad nuoroda jau nebeaktyvi.
„Savo klientams galime tik dar kartą priminti, kad išliktų budrūs socialiniuose tinkluose ir spaustų tik pažįstamų tinklalapių nuorodas bei atkreiptų dėmesį į kokią internetinę svetainę, nuorodas paspaudus, yra nukreipiami. Taip pat visais atvejais klientams rekomenduojame prie banko jungtis iš naujo suvedus mūsų interneto banko adresą arba naudotis savo išsaugota naudotų nuorodų istorija“, – patarė G. Vercinskas.
„Delfi“ nuolat informuoja apie vis naujus sukčių būdus, kuriais siekiama iš vartotojų išvilioti pinigus ar jautrią informaciją.
Išpardavimų metu jie platina netikras nuorodas prisidengdami Lietuvoje žinomais prekių ženklais, apsimeta policininkais, bankininkais ar institucijomis, kuria skelbimus, kuriuose siūlo įsigyti prekių už vos kelis eurus.
Taip pat neseniai įspėta, kad sukčiai gali bandyti išnaudoti Vilniuje nukritusio krovininio lėktuvo nelaimę.
„Nesiartinkite prie įvykio vietos ir saugokitės sukčių. Natūralu, kad nelaimės sukelia smalsumą ir sutraukia minias, tačiau, jei įmanoma, venkite lankytis įvykio vietoje ir būkite ypač atsargūs dėl sukčių, kurie gali išnaudoti situaciją, siekdami pasisavinti pinigus arba išgauti jūsų asmens duomenis pasitelkdami užuojautą“, – išplatintame pranešime teigė Rygoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Civilian Resilience Nordic“.
Patarimų, kaip pastebėti apgaulės požymius ir nuo jos apsisaugoti, išplatintame pranešime neseniai pateikė Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro vadovė Viktorija Dičpinigaitienė.