Tik 2 proc. gerai dirbusių buvo įvertinti kelionėmis į užsienį ar sveikatinimosi paslaugomis, teigia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt.

„Anot Statistikos departamento, Lietuvos įmonės vien per tris 2016-ųjų metų ketvirčius uždirbo 3,8 mlrd. eurų ikimokestinio pelno, arba 14 proc. daugiau nei per tą patį 2014 m. laikotarpį, - teigia cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, - o, pavyzdžiui, verslo paslaugų įmonių pelnas ūgtelėjo 26 proc., energetikos – 45 proc. Vidutinis įmonių pelningumas pernai metais siekė apie 9 proc. Tačiau, kaip parodė mūsų atliktas tyrimas, kurio metu apklausėme 1536 dirbančiuosius, darbdaviai tų pačių darbuotojų uždirbtu pelnu su jais dalintis neskubėjo.“

Pamaloninta vienokiais ar kitokiais paskatinimais už pernai metų rezultatus buvo 32 proc. dirbančiųjų. Kas dešimtas, dalyvavęs apklausoje, pranešė gavęs taip vadinamą „tryliktą atlyginimą“, o kas penkiasdešimtas tikino iš darbdavio už gerus rezultatus sulaukęs kelionės į užsienį ar sveikatinimosi paslaugų.

Dar 7 proc. pasigyrė gavę dovanų kuponų, o 10 proc. minėjo, kad darbdavys atsidėkojo kitais būdais.

Užtat likę 45 proc. apgailestavo, kad iš darbdavio jokios apčiuopiamos padėkos už pasiektus gerus rezultatus negavo. 2 proc. prisipažino dirbę ne itin rezultatyviai, tad paskatinimo ir nesitikėjo, o 18 proc. nors dirbo gerai, jokių dovanų iš darbdavio nesulaukė dėl sudėtingos įmonės padėties.

Pasak pranešimo, moterys dažniau nei vyrai teigė kaip paskatinimą gavusios dovanų kuponą ar kitokią vertingą dovaną.

Vyrai pasirodė labiau savikritiški, nes didesnis jų procentas paaiškino nebuvę paskatinti dėl ne itin gerų darbo rezultatų. Besiskundžiančių, kad nebuvo niekaip paskatinti, nors dirbo sėkmingai, vėl gi daugiau buvo tarp vyrų.

Gerai dirbusių, bet likusių be paskatinimo gausiau buvo ir tarp tų, kurie darbo rinkoje dar tik penkeri metai ar mažiau.

Tiesa, tokie darbuotojai dažniau už vyresnius kolegas gavo papildomų apmokamų laisvadienių ar buvo paskatinti kitokiais būdais. Užtat dirbantys ilgiau nei penkerius metus dažniau skundėsi prasta darbovietės padėtimi, dėl ko paskatinimo ir nesitikėję. Tokie asmenys taip pat dažniau gyrėsi gautu „tryliktuoju“ atlyginimu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)