Vis dėlto kredito įstaigų atstovai atkreipia dėmesį, kad yra ir kitų veiksnių, kurie lemia šios taupymo priemonės pajamingumą. Kartu jie primena, jog infliacijos kontekste nereikėtų skubėti pamiršti indėlių, kurių palūkanos šiuo metu didesnės už kainų augimą.

Palyginimas: kaip pasikeitė grąža per tris mėnesius

Lietuvos banko viešai skelbiami indėlių grąžos duomenys rodo, kad ji mažėja.

Jeigu lygintume rugsėjo 3 dienos palūkanas su birželio pradžia, matyti, kad 6 mėn. trukmės indėlių didžiausios metinės palūkanos bankuose (ir specializuotuose) krito nuo 3,7 iki 3,6 proc.

12 mėn. trukmės sumenko taip pat 0,1 proc. punktu iki 4 proc. O tuo metu 18 ir 24 mėn. trukmės nepakito – siekia 4 proc. (tačiau sumažėjo tokias maksimalias palūkanas siūlančių bankų).

Kredito unijose palūkanos įprastai dosnesnės (tačiau gali būti papildomų sąlygų, pavyzdžiui, įsigyti pajų). Taigi, birželį maksimalios palūkanos čia buvo 4,15 proc., o rugsėjį – 4,1 proc. Populiarių 12 mėn. trukmės indėlių grąža vasaros pradžioje siekė net 5 proc., o štai dabar – 4,6 proc.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją