Tokią Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisą Seime įregistravusi Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovė Kristina Miškinienė sako, kad taip siekiama paskatinti dirbti tokių šeimų vaikus.

„Vasarą iškilo ši problema. Nemažai įsidarbina jaunimo ir daugelis nusivilia sužinoję, kad jų pajamos įtrauktos į šeimos bendras pajamas ir dėl to gali būti sumažinta kompensacija. Dabar situacija nemotyvuoja dirbti“, – BNS teigė Seimo narė.

Dabar skiriant socialinę pašalpą ar kompensaciją, skaičiuojamos visos šeimos pajamos.

„Vaikai stengiasi nors truputį prisidėti prie šeimos biudžeto padirbėdami, kad įsigytų kažką, nes tėvų finansinės galimybės ribotos“, – sakė K. Miškinienė.

Seimas dėl šios pataisos apsispręs tik rudenį.

Nemokamas maitinimas mokykloje ir vienkartinė 57 eurų parama mokinio reikmenims skiriama bei išmoka vaikui mokama, kai šeimos nariui per mėnesį tenka iki 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) – iki 153 eurų (kai kada – iki 204 eurų), o socialinė pašalpa skiriama, kai pajamos yra mažesnės už 1 VRP – 102 eurus. Tačiau atsižvelgus į šeimos materialinę situaciją, patikrinus jos gyvenimo sąlygas, pašalpa gali būti skirta išimties tvarka, jeigu vidutinės pajamos per mėnesį ne daugiau kaip 50 proc. – 51 euru – viršija VRP dydį.

Būsto šildymui kompensacija skiriama, jei šios išlaidos viršija 20 proc. skirtumo tarp šeimos pajamų ir VRP šeimai dydžio.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, išmoką vaikui pirmąjį šių metų pusmetį gavo vidutiniškai 67 tūkst. vaikų (12,9 proc. Lietuvos vaikų), nemokamą maitinimą mokyklose – apie 70,3 tūkst. (19,7 proc. visų mokinių), socialinę pašalpą – 99,8 tūkst. asmenų (3,5 proc.ų gyventojų), o būsto šildymo kompensacijas – 130,2 tūkst. (4,5 proc.).

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)