Taip pat yra nemažai geriausių lyderystės knygų sąrašų, tačiau jei reikėtų rekomenduoti vienuolika knygų, rekomenduočiau paminėtas žemiau. Į sąrašą siekiau įtraukti įvairios tematikos knygų (istorijos, klasikinės literatūros, psichologinės). Įvairovė yra labai svarbi – tik ji suteikia galimybę tapti pilnaverčiu lyderiu.
Neišvengiamai, kai kurie iš jūsų sakys, jog yra ir geresnių knygų apie lyderystę. Nesiginčysiu. Čia pateikiu savo skaitytų knygų sąrašų ir tikiuosi, jog tai bus puikus gidas jauniesiems verslo lyderiams. Tikiuosi, jog šis sąrašas padės siekti karjeros aukštumų. Taigi, pradedam!
Markas Aurelijus “Sau pačiam”. Romos imperatorių (161-180 m.) Marką Aurelijų istorija pramynė “filosofų karaliumi”, o jo veikalas “Sau pačiam” tikriausiai visuomet bus toks pat populiarus, kaip iki šiol. Knygoje jis rašo apie stoicizmo filosofiją, gyvenimą bei lyderystę.
Viktoras Franklas “Žmogus ieško prasmės”. Viktoras Franklas buvo austrų psichiatras, išgyvenęs nacių koncentracijos stovykloje. “Žmogus ieško prasmės” yra dviejų dalių knyga. Pirmoje dalyje pasakojami jo prisiminimai iš stovyklos, kitoje – pristatoma logoterapijos (prasmės ieškojimo) teorija.
Tomas Volfas “Pilnavertis žmogus”. Tomas yra “Naujosios žurnalistikos” (angl. “New Journalism”) pradininkas ir vienas geriausių Jungtinių Valstijų negrožinės literatūros autorių. Tiesa, “Pilnavertis žmogus” yra novelė yra apie konkurenciją, žmogaus statusą bei verslininkų kasdienį gyvenimą.
Maiklas Liūvisas “Melagių pokeris”. Įtraukianti istorija apie akcijų prekybininką (veiksmas vyksta devintajame dešimtmetyje). “Melagių pokeryje” pristatoma Volstryto (ir viso finansinio pasaulio) istorija, jų personažų – biržos maklerių – ambicijos, troškimai, iššūkiai ir nusivylimai.
Džimas Kolinsas “Nuo gero prie puikaus”. Ką reikia atlikti, norint sukurti puikią bendrovę bei kokių savybių jaunieji verslininkai turi išsiugdyti, kad galėtų vadovauti puikioms bendrovėms? Knyga paremta itin išsamiu tyrimu, joje pateikiama nuosekli verslo vystymo sistema.
Robertas Kialdini “Įtaiga: įtikinimo psichologija”. Gebėjimas parduoti yra viena svarbiausių puikaus verslininko savybių, nes pardavinėti tenka įvairioms interesų grupėms: klientams, tiekėjams, darbuotojams, partneriams. Šioje knygoje Kialdinis aprašo pagrindinius įtaigos principus, taikomus verslo pasaulyje.
Ričardas Tedlovas “Verslo gigantai”. Ši knyga skirta tik itin ambicingiems jaunuoliams, norintiems pakeisti pasaulį. Ričardo Tedlovo knygoje aprašytos septynių verslo “milžinų” – Kernegis, Fordas, Voltonas, Eastmanas, kt. – biografijos. Jų įtaka pasaulyje jaučiama lig šiol.
Nialas Fergusonas “Pinigų triumfas”. Finansai yra kapitalizmo širdis. Kiekvienas jaunas žmogus turi suprasti finansinį pasaulį, kurio jokiais būdais negalime išvengti. “Pinigų triumfe” perteikiama pinigų ir finansinių rinkų atsiradimo istorija bei evoliucija iki šių dienų.
Kleitonas Kristensenas “Inovatoriaus dilema”. Harvardo verslo mokyklos profesorius praeitais metais buvo išrinktas geriausiu verslo mąstytojų prestižiniame “Thinkers50″ sąraše. Žinoma, yra daug puikių Kristenseno knygų, tačiau jei turite laiko tik vienai, rinkitės “Inovatoriaus dilemą” – apie inovacijų įtaką verslui bei konkurencijai.
Stefenas Kovėjus “Septyni sėkmės lydimų žmonių įpročiai”. Tai viena geriausių asmeninės saviugdos knygų pasaulyje. Stefeno patarimai apima prioritetų išskyrimą, empatiją, atsinaujinimą ir kitas temas. Knygoje gausu įžvalgių ir praktiškai pritaikomų patarimų, kuriuos galite panaudoti karjeroje, o taip pat ir asmeniniame gyvenime.
Bilas Džordžas “Atraskite savo autentišką lyderystę”. Ateities (ir dabarties) verslo lyderiai turi susikoncentruoti ties autentiškumu. Bilas Džordžas atliko daugiau nei šimtą interviu su vyriausiais stambių verslų vadovais, knygoje gausu patarimų jauniems lyderiams, kaip pažinti save, suprasti savo vertybes bei lyderystės principus.