Kaip vakar skelbėme, DELFI atakuotas per istorinį JAV prezidento Baracko Obamos vizitą į Estiją bei Baltijos šalių prezidentų susitikimą su JAV lyderiu. Programišiai atakavo tekstą „Prezidentės komandoje – naujos pavardės“. Šis tekstas sulaukė daug dirbtinių užklausų. Tai buvo DDoS ataka, dėl kurios DELFI buvo nepasiekimas užsienyje.

„Atakas pavyko atremti, ketvirtadienį DELFI galima skaityti be trukdžių ir Lietuvoje, ir užsienyje “, – aiškina DELFI informacinių technologijų vadovas Kristijonas Šiaulys.

Primename, kad tai buvo jau ne pirmos kibernetinės atakos, su kuriomis susiduria pagrindinis naujienų portalas. 2010 m. DELFI taip pat buvo atakuojamas – suradę saugumo skylę, programišiai pakeitė tekstą „Dviem Rusijos bombonešiams priartėjus prie Latvijos, į orą buvo pakelti NATO naikintuvai iš Šiaulių“ ir įdėjo porą kitų, linksmindami skaitytojus informacija apie narkotikų prisivalgiusį zuikį.
Atakų būta ir praėjusiais metais, Lietuvai ruošiantis pirmininkauti ES Tarybai. Tuomet specialistai perspėjo, kad programišių puolimas prieš DELFI – treniruotė rimtam puolimui.

Kaip aiškina informacinių technologijų specialistai, DDoS (Distributed Denial of Service) atakos prasideda nuo paprastų žmonių, kurie nesaugo savo kompiuterių, užkrėtimo piktybiniu kodu. Virusas jų kompiuterį paverčia zombiu, kurį valdo virusą sukūręs asmuo. Tokiais virusais užkrečiami šimtai ar dešimtys tūkstančių kompiuterių.
Kompiuterių-zombių piemuo arba valdytojas tampa paslaugos teikėju – iš jo galima nusipirkti užpuolimo paslaugą. Pirkėjas sumoka pinigus vadinamajam piemeniui ir pasako, ką pulti, kiek stipriai ir kiek laiko pulti. Visi zombiai paleidžiami į taikinį, tai yra vienu metu bando prisijungti. Tokiu atveju į serverį siunčiamas didelis skaičius užklausų, tuo metu įprastos užklausos nepraeina.

A. Anušauskas: tai nėra atsitiktinumas

„Visos atakos, kurios Lietuvoje buvo organizuotos – nė viena jų nebuvo atsitiktinė. Visada jos buvo susiejamos su kokiu nors įvykiu: Lietuvos banką puolė po „Snoro“, DELFI irgi po tam tikrų pareiškimų, dabar irgi – B. Obamos vizitas dabartinėje situacijoje visų vertinamas kaip reikšmingas – tai irgi neatsitiktinumas“, – sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, konservatorius Arvydas Anušauskas.

Pasak parlamentaro, jeigu šįmet ataka stipresnė, vadinasi, panaudoti didesni finansiniai resursai. A. Anušausko teigimu, komitete nuspręsta paskubinti ir šią Seimo sesiją priimti kibernetinio saugumo įstatymą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (216)