Kaip teigiama išplatintame pranešime žiniasklaidai, J. Butkevičienė bendrovės „Baltic Media Alliance“ vardu atsiprašo Lietuvos žmonių, kad per vieną iš holdingo retransliuojamų kanalų (PBK) buvo parodyta „kiekvieno lietuvio pilietinius jausmus užgaunanti laida apie visai šaliai skaudžius 1991 m. sausio 13-osios įvykius“.

„Nors didžiąją dalį laidų tik retransliuojame, jaučiame didžiulę atsakomybę prieš Lietuvos visuomenę ir savo partnerius, todėl nuolat dedame pastangas, siekdami maksimaliai kontroliuoti retransliuojamų kanalų turinį. Tad mano atostogų metu parodyta laida man, kaip vadovei, taip pat buvo didžiulis akibrokštas, kurį vertinu kaip provokaciją. Todėl nutraukusi atostogas skubiai grįžtu į Lietuvą ir, prisiimdama asmeninę atsakomybę, sieksiu padaryti viską, kad būtų išsiaiškinta, kodėl tokio turinio laida pasiekė eterį“, – cituojama J. Butkevičienė.

Kaip DELFI jau rašė, Seimo narė konservatorė Rasa Juknevičienė pirmadienį pasiūlė iš PBK atimti licenciją. Dėl laidos „Žmogus ir įstatymas“ tyrimą jau pradėjo Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK). Reaguodama į skandalingą laidą, mokama televizija „Cgates“ laikinai nutraukė PBK retransliaciją.

Minėtoje laidoje buvo menkinami Sausio 13-osios įvykiai, įžūliai išsityčiota iš mūsų tautos kovos už laisvę 1991 metų sausį.

Žada suteikti galimybę pasisakyti Lietuvos atstovams

Antradienio vakarą pranešimą išplatino ir „Baltic Media Alliance” atstovas spaudai Edžus Veinš. Pranešime teigiama, kad nei PBK, nei jo naujienų tarnybos žurnalistai nedalyvavo autorinės Aleksejaus Pimanovo laidos „Žmogus ir įstatymas“ kūrime.

Nurodoma, kad PBK šią laidą gavo iš Rusijos Pirmojo kanalo prieš pat eterį, todėl esą nebuvo jokių galimybių laidą peržiūrėti.

„Norėtume pabrėžti, kad už autorinėje laidoje pateiktą informaciją ir pasisakymus atsakomybę pirmiausiai turi prisiimti laidos autoriai. PBK šiuo metu ruošia laišką laidos „Žmogus ir įstatymas“ autoriui A. Pimanovui. Tikimės, kad tai suteiks galimybę atsakingoms institucijoms, kontroliuojančioms elektroninės žiniasklaidos priemones priimti teisingą sprendimą, atitinkantį Lietuvos ir Latvijos įstatymus“, - sakoma pranešime.

Pasak pranešimo, nepaisant to, kad žodžio laisvė – viena pagrindinių vertybių kiekvienoje demokratinėje šalyje bei nepaisant to, kad didžiulį rezonansą visuomenėje sukėlusi istorinių įvykių interpretacija buvo pateikta autorinėje laidoje, PBK pripažįsta, kad teisė į žodžio laisvę nėra absoliuti ir gali būti apribota. Kaip teigiama, demokratinėje valstybėje tik teismas, atidžiai išnagrinėjęs konkretaus atvejo aplinkybes, gali priimti sprendimą, kaip vertinti šalių pasisakymus ir apriboti suteiktas teises, arba ne.

„Jeigu teismas įpareigotų, PBK yra pasiruošęs atsiprašyti dėl pozicijos, kurią išsakė autorinės laidos autoriai, ir įvykdyti bet kokius kitus teismo reikalavimus, susijusius su minėta laida. Mums labai gaila, kad PBK eteryje pasirodžiusi laida įžeidė Lietuvos piliečių jausmus. PBK yra pasiruošęs suteikti galimybę Lietuvos visuomenės atstovams išsakyti savo nuomonę šia jautria tema vietinėje PBK žinių laidoje „Lietuvos laikas“, - rašoma pranešime.

PBK nurodo, kad ketina kreiptis į teismą, prašydamas įvertinti viešojoje erdvėje pasirodžiusius reikalavimus atimti iš kanalo licenciją, nepaisant to, kad atsakingos institucijos savo sprendimo dar nepateikė. Teigiama, kad tokie veiksmai kenkia bendrovės reputacijai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (798)