„Šios dvi platformos Lietuvoje pritraukia didžiausią vartotojų skaičių, tačiau jų auditorija yra skirtinga. 24 proc. gyventojų kiekvieną dieną prisijungia tik prie vienos iš jų – 16 proc. kasdien prisijungia prie savo „Facebook“ paskyros, bet nesinaudoja „Youtube“, o 8 proc. atvirkščiai – kiekvieną dieną naudojasi „Youtube“, bet neprisijungia prie „Facebook“, – teigia TNS LT Media departamento projektų vadovas Darius Rinkūnas.
Platformų vartotojų skirtumai ypatingai išryškėja analizuojant savaitės ir mėnesio auditorijas. Savaitinė abiejų socialinių tinklų auditorija yra beveik vienoda: „Facebook“ socialiniu tinklu bent kartą per savaitę naudojasi 44 proc., o “Youtube” – 41 proc., tačiau “Youtube” mėnesinė auditorija lenkia “Facebook” beveik 10 proc. Bent kartą per mėnesį „Youtube“ naudoja 56 proc. respondentų, o „Facebook“ – 48 proc.
„Platformų lankytojai skiriasi ne tik pagal apsilankymų įpročius, bet ir pagal lytį: “Facebook” auditorija yra moteriškesnė, o “Youtube” labiau vyriška. Tai rodo, kad reklamdaviai rinkdamiesi efektyviausią platformą savo prekės ženklui turėtų atsižvelgti ne tik į bendrą lankomumą, bet ir atkreipti dėmesį į auditorijos pasiekiamumą pagal lytis“, – teigia D. Rinkūnas.
Kasdien per “Facebook” ir “Youtube” tinklus galima pasiekti po 32 proc. 15-74 m. amžiaus vyrų, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje – per mėnesį – „Youtube“ pasiekia net 15 proc. punktų daugiau vyriškos lyties vartotojų nei „Youtube“.
Moterų auditorija kasdien labiau pasiekiama „Facebook“ tinkle – kiekvieną dieną šioje platformoje lankosi 15 proc. punktų daugiau moterų nei „Youtube“, tačiau per mėnesį abi platformos pasiekia panašų moterų skaičių – apie 52-54 proc.
TNS LT reprezentatyvus socialinių tinklų vartotojų tyrimas buvo atliktas 2014 m. vasario-lapkričio mėnesiais tiesioginiu būdu apklausus 3484 Lietuvos gyventojus nuo 15 iki 74 metų amžiaus.