Programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ kurta interneto svetainė turėjo būti vienintelė, teikianti informaciją apie atvykimą ir keliavimą Lietuvoje. Daugiau nei pusę milijono litų kainavęs portalas neveikia, nors turėjo gyvuoti bent iki 2020-ųjų. Pinigai sumokėti avansu, tačiau kaltų nerasta.
Prokuratūra tyrimą dėl 15 interneto tinklaraščių, svetainių, projektų, kuriems išleista 1,116 mln. litų, nutraukė. Prokurorai aiškina lėšų švaistymo nenustatę.
Prieš 4,5 metų Valstybės kontrolė, įvykdžiusi programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ auditą, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Ši pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuris apėmė tiek interneto vystymo, tiek kitus projektus.
„Kadangi audito metu mes negalėjome įsitikinti, kad beveik už 2 milijonus yra padarytos išlaidos šiai programai vykdyti teisėtai, pagrįstai ir racionaliai, dėl to Valstybės kontrolė dėl galimo turto pasisavinimo ir turto iššvaistymo valstybinio audito dokumentus perdavė Generalinei prokuratūrai“, – sakė Valstybės kontrolės 5-ojo audito departamento direktorė Rasa Gabrilavičienė.
Seimo Antikorupcijos komisija ne kartą kvietė Generalinį prokurorą aiškintis dėl ilgai trunkančių bylų, tarp jų ir dėl programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ ikiteisminio tyrimo.
„Gaila, kad prokuratūra visgi neparodo savo aštrių dantų ir už tokius didžiulius pinigų iššvaistymus nepatraukia atsakomybėn. Šiaip netgi plika akim matosi, net ne specialistams, jog ten ne viskas švaru“, – kalbėjo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis.
Generalinė prokuratūra teigia, kad ikiteisminį tyrimą dėl visų „Vilniaus – Europos kultūros sostinės“ projektų turėtų baigti iki gruodžio vidurio.