Pasak Turto banko atstovo spaudai Tomo Bagdono, konkursą nukelti nuspręsta nespėjus suderinti projekto detalių.
„Konkursą buvo planuojama skelbti vėlyvą rudenį, tačiau su partneriais nepavyko suderinti projekto detalių – klausimų dėl inžinerinių tinklų, pastato erdvių išdėstymo, taip pat dėl žydų kultūros paveldo įamžinimo“, – BNS sakė T. Bagdonas.
Jis neprognozavo, kada bus skelbiamas konkursas.
„Manome, kad operatorius turi turėti aiškius atsakymus dėl projekto detalių, tai padidintų ir konkurso dalyvių skaičių. Kada bus skelbiamas konkursas šiuo metu dar sunku pasakyti, tačiau kai bus aišku, informuosime rinkos dalyvius“, – teigė T. Bagdonas.
Vilniaus kongresų centro operatoriaus konkursą planuota skelbi spalį, po to, kai įsigaliojo įstatymo pataisos, sudarančios galimybę išnuomoti kompleksą ilgesniam nei dešimties metų laikotarpiui.
Anksčiau kongresų centro operatoriaus konkursą Turto bankas planavo skelbti liepą – po konsultacijų su Viešųjų pirkimų tarnyba, Konkurencijos taryba ir Centrine projektų valdymo agentūra.
Konkurso sąlygos viešai buvo paskelbtos 2018-aisiais, tačiau tuomet rinkoje kilo abejonių, jog jos galėjo būti pritaikytos valstybės valdomam parodų ir kongresų centrui „Litexpo“.
Pasirinkus centro operatorių, planuojama skelbti kitus su pastato rekonstrukcija susijusius konkursus.
Nenaudojamus Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastatus sostinės Rinktinės gatvėje Vyriausybės sprendimu iš bankrutavusios bendrovės „Žalgirio sporto arena“ už 5,6 mln. eurų Turto bankas įsigijo 2015 metais. Tuomet buvęs premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad rūmų rekonstrukcija į konferencijų ir kongresų centrą galėtų kainuoti apie 11,6 mln. eurų, o rekonstrukcijos darbai būtų baigti 2017 metais.
Dabar planuojama, kad rūmai konferencijoms ir kultūros renginiams bus rekonstruojami 2020-2021 metais, o veikti pradės 2022-aisiais. 2018 metais Finansų ministerijos rašte buvo nurodoma, jog projektas kainuos iki 29 mln. eurų (su PVM).