Praėjusią savaitę Taikos prospekto 44-ojo namo antrajame aukšte siena nuo gyventojų atitvertas koridoriaus viduryje esantis holas su balkonu, manoma, kad taip pat bus pasielgta trečiame ir penktame aukštuose.

Viena iš gyventojų Živilė sako, kad iš bendro naudojimo patalpų jas įsigijusi įmonė daro butą, o holas bendrovei parduotas kartu su visais koridoriais, dėl to kyla grėsmė prarasti galimybę jais naudotis.

„Gal darys butą ar dar ką nors, nors visi gyventojai moka už holo ir koridorių šildymą, valymą, apšvietimą. Kalbantis su savininkais buvo liepta džiaugtis, kad dar leidžiama naudotis praėjimu ir gąsdinta, kad gali padaryti taip, jog į namus tik per langus pateksime arba mokėsime jam už praėjimą koridoriumi“, – „Vakarų ekspresui“ pasakojo moteris.

„Net tyčiodamasis jis pasakė, kad kai susitvarkys čia, tada likusią dalį koridoriaus užginčys teisme, kad mokėtume jam už naudojimąsi grįžtant namo“, – pridūrė Živilė.

Ji taip pat kelia klausimą, ar iš gyventojų teisėtai atimta galimybė naudotis pastato viduryje esančiu bendru balkonu, kuris laikomas vienu iš avarinių išėjimų.

Patalpų savininkė – uostamiesčio įmonė „Meistera“, kuri apie remontą buvo įspėjusi skelbimu. Jos vadovas Mindaugas Šatkus teigia, kad bendrabučio gyventojams neketinama užtverti praėjimo.

„Tai sugedęs telefonas. Man priklauso patalpa, ją atitvėriau ir tiek, siena gyventojams nekliudo. Žino jie tą situaciją – kad ne jiems priklauso, bet vistiek drasko akis, kad tai jų, nors juodu ant balto parašyta, kad tai – mano“, – pasakojo M. Šatkus.

Verslininkas teigi suprantąs gyventojų nepasitenkinimą netekus prieigos prie holo: „Suprantu jų nepasitenkinimą – visada naudojosi holu, jis didelis, šviesus ir dabar staiga jį atitvėrė, liko tik koridorius. Dėl to ir nepatenkinti.“

Pasak patalpų savininko, jam priklauso ne tik holas, bet ir koridorius, už kuriuos mokami mokesčiai, todėl jų naštą norima pasidalinti su gyventojais.

„Aš moku komunalinius mokesčius už tą plotą, nors gyventojai ir naudojasi, vaikšto į savo butus. O koridorius irgi priklauso man, jeigu jie geranoriškai nenorės mokėti, eisim teismo keliu“, – teigė M . Šatkus.

Siūlo ieškoti bendro sprendimo

Namą administruojančios bendrovės „Paslaugos būstui“ direktorės pavaduotoja Ramutė Čekienė sako, kad patalpas įsigijusi įmonė ruošiasi jose įrengti butus, tačiau apie mokestį už koridorių naudojimą kalbėjo tik gyventojai.

„Bendrovei priklauso bendro naudojimo patalpos ne tik antrame, bet ir trečiame bei penktame aukštuose, jos įteisintos kaip viešbučių paskirties. Gavome projektą, kad jose ketinama įrengti vieno kambario butus. Pastebėjimą apie mokestį už koridorius esu girdėjusi iš gyventojų, bet neturiu jokios informacijos, kad už tai kas nors ko nors prašytų“, – teigė R. Čekienė.

Bendrabučio patalpų administratoriaus atstovė patvirtino, kad „Meistera“ šiuo metu moka visus mokesčius, susijusius su bendrojo naudojimo patalpas.

„Savininkai moka visus mokesčius, tarp jų – ir nemažus mokesčius už šildymą“, – teigė R. Čekienė.

Pasako jos, „Paslaugos būstui“ Klaipėdoje administruoja labai daug patalpų, tačiau tokia situacija – nestandartinė.

„Dabar šios patalpos yra viešbučių paskirties, mes šį namą administruojame antrus metus, kai jį gavome, patalpų paskirtis jau buvo tokia. Kaip ji buvo pakeista – informacijos neturime.

Aš manau, pasinaudota įstatymų spraga, kai buvo privatizacija. Neįsivaizduoju, kaip buvo galima privatizuoti, tarp kitko, koridoriai irgi yra valdomi privačios nuosavybės teise“, – pasakojo R. Čekienė.

Jos manymu, nesutarimus būtų galima išspręsti bendru sutarimu.

„Tiek gyventojai, tiek „Meistera“ yra savininkai, jie turi ieškoti bendro sprendimo“, – kalbėjo R. Čekienė.

M. Šatkaus žiniomis, ankstesnis savininkas taip pat nesutarė su gyventojais.

„Buvo holą atitvėręs, tačiau gyventojai sieną nugriovė. Saugomės, kad ir mums nenugriautų, jeigu taip atsitiks – kreipsimės į policiją“, – pasakojo verslininkas.

Bendrabučio ketvirtajame aukšte esantis holas turi atskirą savininką. Jis taip pat šią patalpą yra atitvėręs nuo gyventojų.