Iki šiol beveik 1 tūkst. nelegaliai stovinčių skardinių garažų buvo it nepajudinama tvirtovė. Bet situacija turėtų pasikeisti iš esmės – nelegalių garažų valdytojams duota laiko iki kovo mėnesio pradžios.
Skaičiuojama, jog Kauno mieste tokio tipo neteisėtų statinių skaičius gali siekti iki 1 tūkst. Daugiausiai jų yra Petrašiūnų, Aleksoto, Žaliakalnio, Šančių ir Panemunės seniūnijose.
„Prašymai gražiuoju nukelti neteisėtus statinius nesulaukė didesnio dėmesio, – neslėpė Panemunės seniūnė Rasina Žolynienė. – Šitą problemą išspręsti galima tik kardinaliomis priemonėmis.“
Nesibaigiančiame katės ir pelės žaidime nuspręsta padėti tašką. Garažų savininkai įpareigoti nusikelti savo turtą gali iki šių metų kovo 1 dienos. To nepadarius metaliniai garažai bus nukelti.
Imsis ryžtingų veiksmų
Nuspręsta, kad neteisėtai stovinčius garažus, kurie nebus nukelti iki kovo 1 dienos, nukels konkurso būdu savivaldybės parinkta įmonė. Visais atvejais nukeliant turtą dalyvaus antstolis, kuris fiksuos visą procesą. Planuojama, jog nukelti garažai kurį laiką bus sandėliuojami ir saugomi, o neatsiradus teisėtiems šeimininkams – utilizuojami.
„Metaliniai garažai ne tik teršia aplinką, kelia pavojų aplinkiniams, bet ir be jokio teisinio pagrindo užima valstybinę žemę. Analogiška problema Klaipėdoje išspręsta prieš dešimtmetį, Vilniuje – prieš keletą metų. Atėjo metas ir Kaune susitvarkyti“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius.
Miesto veiksmai teisėti
„Be jokio teisinio pagrindo ant valstybinės žemės stovintys daiktai, kurie nėra nekilnojamasis turtas, ten pastatyti neturint tam leidimų bus pašalinti“, – pabrėžė Kauno savivaldybės Teisės ir konsultavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Baltaduonytė.
Pasak J. Baltaduonytės, valstybinę žemę, kuri sandorio ar teisės akto pagrindu nėra suteikta asmenims naudotis, valdo Nacionalinė žemės tarnyba. Be šios valstybinės institucijos leidimo negali būti įrengti, pastatyti jokie įrenginiai ir statiniai, todėl tokio turto savininkai privalo jį pašalinti.
„Viena iš savivaldybės funkcijų – švaros ir tvarkos viešose vietose užtikrinimas. Jeigu švarą bei tvarką trikdančio daikto savininko nėra, laikytina, kad savivaldybė privalo užtikrinti, kad niekieno daiktai, teršiantys aplinką ir pažeidžiantys tvarką, būtų pašalinti“, – akcentavo J. Baltaduonytė.