Tokią galimybę plėtotoja turi, jeigu pašalins nustatytus pažeidimus per 2 mėnesius, patvirtino inspekcijos Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktoriaus pareigas laikinai einanti Lina Staškevičienė.

„Galimybė spręsti klausimą taikiai visuomet yra. Statytojas yra supažindintas su nustatytais pažeidimais, jam pateiktas patikrinimo aktas. Pažeidimus galima pašalinti pakeitus statinio projekto sprendinius, kad nebūtų pažeidžiamos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos, tinkamai įforminus projektinę dokumentaciją ir gavus naują leidimo statybai versiją. Pažeidimai gali būti šalinami nedelsiant iki inspekcijai kreipiantis į teismą. Inspekcija privalo kreiptis į teismą per du mėnesius“, - aiškino ji.

Anot L. Staškevičienės, atlikus patikrinimą, nustatyta, jog projektu teritorijoje numatyta statyti aukštesnį objektą, nei leidžia detalusis planas, be to, dalis darbų atliekama miško žemėje, ką daryti draudžia įstatymai.

Ji patvirtino, jog inspekcija šiuo metu rengia ieškinį, kuriuo sieks pripažinti negaliojančiu statybos leidimą daugiabučiui sostinės K. Jelskio gatvėje, tačiau kol kas statytojui nėra davusi privalomųjų nurodymų stabdyti plėtrą.

Plėtotoja: neatitikimai - dėl skirtingo traktavimo


Daugiabučio projektą plėtojančios „Citus construction“ direktorius Mindaugas Vanagas teigė, jog įmonė tikisi klausimą išspręsti be teismo, o nustatyti pažeidimai - skirtingas sostinės savivaldybės ir Statybų inspekcijos situacijos traktavimas.

„Statybos inspekcijos pastabas nulėmė teisės aktuose egzistuojantys neatitikimai – savivaldybė ir inspekcija vadovaujasi skirtingomis metodikomis. Dirbame su architektų, teisininkų ir kitų specialistų komanda, ir manome, kad neatitikimai yra greitai pakoreguojami. Inspekcijos pateiktas išvadas išanalizavo įmonės viduje suformuota darbo grupė, kuri sudarė tolesnių veiksmų planą, padėsiantį pašalinti neatitikimus. Bendradarbiaujame su institucijomis, teikiame joms reikalingą informaciją ir dokumentus, konsultuojamės su specialistais. Tikimės artimiausiu metu išspręsti kilusius nesusipratimus“, - sakė jis.

Statybos inspekcija BNS patvirtino, jog bendrovė stengiasi šalinti pažeidimus, konsultuojasi su institucijos specialistais.

Anot M. Vanago, statinio aukštis atitinka detaliajame plane numatytus apribojimus, tačiau savivaldybė, išduodanti statybos leidimą, ir inspekcija, tikrinanti statybos aikštelę, juos traktuoja skirtingai.

„Patikrinimo akte nurodoma, kad statinių aukštis inspekcijos numatomus reikalavimus viršija 85 centimetrais. Šis neatitikimas atsirado dėl to, jog leidimą išdavusi savivaldybė ir patikrinimą atlikusi inspekcija vadovaujasi skirtingomis metodikomis. Tačiau mūsų sudaryta darbo grupė konsultuojasi su architektų komanda – artimiausiu metu parinksime ir įgyvendinsime geriausią galimą šios situacijos sprendimą“, - tvirtino jis.

Pasak M. Vanago, įmonė taip pat nevykdo plėtros darbų miške - čia savivaldybės prašymu asfaltuojama gatvė, o savivaldybė ir inspekcija skirtingai traktuoja draustinio ribas.

Jis pripažino, kad baigiamame statyti daugiabučių komplekse, šiuo metu rezervuota didžioji dalis būstų ir, Statybos inspekcijai pareiškus pretenzijas teisme, būtų sudėtingiau gauti statybos baigimo aktą. Tai reiškia, kad preliminarias butų pirkimų sutartis sudarę pirkėjai greičiausiai artimiausiu metu negalėtų tapti nekilnojamojo turto savininkais.

„Šiuo metu objekto statybos vyksta – nesame gavę jokio raštiško pranešimo apie tai, kad turėtume stabdyti procesus. Darbus planuojame baigti spalio-lapkričio mėnesį. Statomuose namuose yra 65 butai, o preliminarios sutartys sudarytos su 56 pirkėjais. Su jais nuolat palaikome ryšį ir teikiame informaciją apie susidariusią situaciją. Jeigu inspekcija priimtų sprendimą kreiptis į teismą, šis procesas turės įtakos projekto pridavimo valstybinei komisijai terminams. Taip pat – ir įtakos galutinių sutarčių su pirkėjais sudarymo terminams“, - sakė M. Vanagas.


Savivaldybė pažeidimų nenustatė


Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Raimonda Rudukienė BNS taip pat tvirtino, jog projekte numatytas pastato aukštis neviršija detaliojo plano sprendinių.
„Kada mes patikrinome, kaip 2016 metais išduotas leidimas, jis išduotas pagal detalųjį planą ir atitinka jo altitudes. Leidime - viskas atitinka, nes nuo žemės paviršiaus, kadangi ten yra šlaitas, yra išvedamas vidurkis ir altitudė skaičiuojama nuo paviršiaus vidurkio į viršų. O ką dabar inspekcija matuoja nuvažiavusi į vietą, kada statybos yra neužbaigtos ir galutinai nesuformuotas reljefas, man sunku komentuoti, kaip jie paskaičiavo“, - sakė R. Ruduikienė.

Ji taip pat patvirtino, jog kelią prie daugiabučių „Citus construction“ asfaltuoja savivaldybės prašymu.

„Taip, objektas baigiasi su sklypo riba, o K. Jelskio gatvė yra savivaldybės gatvė. Mes visada prašome, kad iki objekto būtų išasfaltuota. Valstybinio miško žemės sklypas yra registruotas Nekilnojamojo turto registre ir tikrai jo nekerta jokie statiniai, jokie tinklai. Kelias tikrai ne miške. Su miškais ir keliais yra labai daug problemų, nes labai daug kur yra neatitikimų, pavyzdžiui, miškas yra net ant Nemenčinės plento. Taip yra, nes valstybinio miško schemos patvirtintos be tiksliųjų kadastrinių matavimų, todėl labai daug kur yra neatitikimų“, - aiškino R. Ruduikienė.

Sostinės K. Jelskio gatvėje daugiabučių komplekso „Neries ardai“ plėtrą „Citus construction“ pradėjo 2016 metų rudenį. Tuomet skelbta, kad į projektą bus investuota 6,2 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)