Jau penkerius metus su nekilnojamojo būsto pardavimu Pietų Ispanijoje, Del Sol pakrantėje, užsiimantis Dainius Markevičius pasakoja, kad per metus lietuviams jam pavyksta parduoti 2-4 būstus. Visi jie būstą perka iš savų lėšų – be banko paskolos. Nekilnojamojo turto brokeris teigė, kad norint Ispanijoje gauti banko paskolą Europos Sąjungos piliečiams reikia turėti 50-60 proc. savo lėšų. Dar apie 10-15 proc. būsto kainos pareikalauja mokesčiai.

„Bromley Estate Marbella“ bendrovėje dirbantis lietuvis teigė, kad tautiečiai domisi būstu, kurio kaina maždaug 100 tūkst. eurų, tačiau būstą Ispanijoje sau leidžiančių įsigyti lietuvių visgi dar nėra daug.

D. Markevičius pasakojo, kad labiausiai pasisekė tiems, kurie suskubo pasidomėti nekilnojamuoju turtu Ispanijoje dar iki šių metų.

Kaip teigė lietuvis, po paskutinės krizės saulėtoje Ispanijos pakrantėje liko daug bankų perimtų pastatų su neparduotais būstais. Prieš metus bankai nekilnojamąjį turtą paleido į rinką. Kainos buvo itin patrauklios.

„Rinka linksta naujų statybų link, kurios krizės metais buvo visai apleistos. Kiek žinau nuo 2007 m. šioje pakrantėje buvo vos 5 naujų kompleksų statybos. Šiemet jau žinau apie 10 naujų planuojamų“, - teigė pašnekovas.

Dainius Markevičius
Pasak D. Markevičiaus, banko perimti butai (70-80 kv. m) pirkėjams buvo siūlomi už 100 tūkst. eurų, tai dabar – butai naujos statybos kompleksuose gali kainuoti nuo 250 tūkst. eurų.

„Bankai pernai išmetė visus pasiūlymus. Šiandien dar jų šiek tiek yra, bet kuo toliau tuo mažiau ir mažiau“, - kalbėjo pašnekovas.

Nors lietuvių nekilnojamas turtas Ispanijoje dar per daug nedomina, D. Kazakevičiaus teigimu, kitų užsienio klientų aktyvumas Ispanijos pietuose jau sugrįžo į prieškrizinį lygį.

Šiuo metu būstu Ispanijos kurortuose gausiai domisi britai. Taip pat kurortus užplūdo ir skandinavai, kuriems investicijos Ispanijos pietuose nebuvo tokios įdomios prieš krizę.

„Dabar jau beveik kiekvienoje nekilnojamojo turto agentūroje yra skandinavų kalba kalbantys agentai“, - teigė lietuvis. Taip pat būstu Ispanijoje domisi vokiečiai, belgai, olandai.

Iš kitos pusės – dėl rublio vertės kritimo sumažėjo nekilnojamuoju turtu besidominčių rusų.

Parduoti sunku

Kad lietuviai dar atsargiai vertina galimybes įsigyti nekilnojamąjį turtą pietų kurortuose rodo ir kitų DELFI kalbintų pašnekovų liudijimai.

Turkijoje būstą siūlanti „Gokalp Developments-Home“ statybų bendrovės atstovė Lietuvoje Audronė Mačiulienė teigė, kad lietuviai šiuo metu neskambina domėtis būstu Turkijoje.

„Turkijoje nekilnojamojo turto kainos per krizę taip stipriai nekrito, kaip Lietuvoje. Lietuviai tikriausiai galvojo, kad ten taip pat krito daug, tai sužinoję pasiskaičiuoja ir gal galvoja, kad neapsimoka“, - svarstė pašnekovė.

Nesėkmingai pardavinėti šešių kambarių butą Sicilijoje (Italija) sekasi ir nekilnojamojo turto brokerei Sigitai Bytautei. Pašnekovė teigė, kad skelbimas Lietuvoje jau „kaba“ apie septynis mėnesius, tačiau ji nesulaukė nei vieno skambučio dėl 285 tūkst. eurų kainuojančio 171 kv. m. buto.

Bendradarbiaudamas su užsienio nekilnojamojo turto agentūromis būstus Ispanijos kurortuose neseniai pradėjo siūlyti „Rebesta“ brokeris Vytautas Kazakevičius. Vyras pasakojo, kad siūlomi prie Viduržemio jūros, Alikantės esantys būstai, kur iš Lietuvos galima nuskristi tiesiogiai. Tačiau specialistas prisipažino, kad kol kas sulaukia tik skambučių, pirkimų dar nebuvo.

Nesėkmingai pardavinėti būstą Egipte sekėsi ir Šiauliuose įsikūrusiai nekilnojamojo turto agentūrai „Euronamai“. Įmonės savininkas Romualdas Liubinskas pasakojo, kad nekilnojamąjį turtą Egipte klientams nuspręsta pasiūlyti dar prieš krizę.

„Pabandėme kaip tarpininkai. Dabar to niekam nepatarčiau daryti, nes vienas kitas pasidomėdavo, bet iš tiesų tie, kurie apie tai rimtai galvodavo, į agentus kreipdavosi nuvykę į kurortą“, - pridėjo nekilnojamojo turto brokeris.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)