Projekto statybas valdys komercinės paskirties nekilnojamo turto vystytoja – bendrovė VPH, pastatą projektavo studija „313 architects“. Studentų namai iškils Santaros gatvėje, šalia Santaros klinikų ir netoliese statomo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokslo centro ir apgyvendins VU Medicinos fakulteto vietos ir iš užsienio atvykstančius studentus, kitus jaunus Vilniuje dirbančius profesionalus – numatoma įrengti 200 kambarių, įvairios paskirties bendrąsias erdves.

Pasak Justino Žalio, „313 architects“ studijos architekto, studentų namuose didelis dėmesys skirtas būsimų pastato gyventojų gyvenimo patogumui ir bendravimui.

„Pastate yra suplanuota sporto salė ir skalbykla, didelė transformuojama laisvalaikio erdvė ir renginiams pritaikoma bendra virtuvė, mokymosi patalpa. Vidiniame kieme numatėme jaukų amfiteatrą su galimybe stebėti kiną po atviru dangumi, dalyje pastato stogo numatyta terasa su uždara virtuve vaizdu į šiaurinėje pusėje esantį pušyną. Norintys pasportuoti lauke, tokią galimybę turės šalia pastato įkurtoje sporto aikštelėje“, – sako J. Žalys.

„Santaros“ studentų namai

„Net ir per pandemijos piką studentų namai Europos miestuose išlaikė beveik šimtaprocentinį užimtumą, todėl matome puikias šio projekto perspektyvas. Lietuvoje ir aplinkiniuose regionuose naujų modernių studentų namų poreikis yra didžiulis, todėl nestokojame nei optimizmo, nei investuotojų susidomėjimo“, – sako „European Student Housing Fund“ valdytojas Karolis Šarūnas.

Pasak K. Šarūno, Vilniuje dominuojantys seno tipo daugiaviečiai bendrabučiai jau ir anksčiau nebuvo patrauklūs studentams, tačiau pandemija tik dar labiau išryškino jų trūkumus.

„Sovietiniai bendrabučiai yra visiškai nepritaikyti saviizoliacijai ir karantino laikotarpiams, tuo tarpu didžioji dalis naujų studentų namai įrengti taip, kad jais būtų patogu ir saugu naudotis ir normaliomis, ir ekstremaliomis aplinkybėmis“, – teigia K. Šarūnas.

„Santaros“ studentų namai

Studentų namai yra privačiai valdoma, nuo aukštosios mokyklos nepriklausoma studentų apgyvendinimo vieta, atvira studentams iš įvairių aukštųjų mokyklų. Pirminė studentų namų auditorija – į šalį atvykstantys studentai iš užsienio. Šio tipo studentų namuose įrengiamos didelės bendros laisvalaikio, sporto ir mokymosi erdvės.

Esminis skirtumas nuo bendrabučių – kambariuose dažniausiai gyvenama po vieną. Studentų namai projektuojami pagal aukščiausius energetinio efektyvumo reikalavimus, atsižvelgiant į Europoje vyraujančias darnaus vystymosi tendencijas.

„European Student Housing Fund“ iki 2025 m. planuoja įsigyti arba pastatyti bei įrengti per 2 tūkst. kambarių. 2020 m. fondas įsigijo 50 proc. studentų namus „Solo Society“ Kaune valdančios bendrovės akcijų. 2022 m. planuojama atidaryti privačius studentų namus Vilniuje ir Rygoje, pradėti plėtrą Lenkijos rinkoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją