Iš 360 betoninių vamzdžių, paprastai naudojamų tiesiant kelius, namus pasistatęs architektas tikina, kad jie sukuria pavėsį, o kartu suteikia užtektinai šviesos.
Pastato viduryje įrengta gyvenamoji erdvė kartu su atvira virtuve. Į 190 kvadratinių metrų ploto namus vakarinėje Kipro pakrantėje esančiame Pafose pora įsikėlė 2016 metais.
„Mums patinka paprastumas: ne tik paprastas namų interjeras, bet ir paprastas gyvenimo būdas. Visuomet sakau, kad, grįžęs namo, turi išsivalyti, kad neliktų nereikalingų minčių apie darbą, apie kasdienius buitinius rūpesčius“, – kalba architektas.
Svarbiausias interjero elementas – slankiojančios stiklinės sienos. Tokios stumdomos durys įrengtos beveik iš visų pusių. Jas pravėrus, gyvenamoji erdvė padidėja dar 150 kvadratinių metrų.
„Vasarą, kuri čia trunka aštuonis mėnesius, vidinė namo dalis ir laukas susijungia. Čia mes pramogaujame, rengiame parodas, vakarieniaujame... Taip savo svetainę iš vidaus tarsi perkeliame į lauką“, – dalijasi A. Vardas.
Šiaurinėje namo pusėje čiurlenantis vandens koridorius įrengtas ne tik puošia namus, bet ir padeda atsipalaiduoti. Be to, vasarą vanduo vėsina orą miegamajame ir veikia kaip natūralus oro kondicionierius.
„Paprastai vėjas pučia per pietinį langą. Pravėrus priešingoje pusėje esantį langą, atsiranda skersvėjis. Oras juda, temperatūra nukrenta 2–3 laipsniais. Kartu ir drėgmė sumažėja“, – pažymi architektas.
Betoniniai vamzdžiai sukrauti iš abiejų pusių palei ilgąsias namo sienas. Tai – tarsi siena su didelėmis skylėmis, tačiau ji namo gyventojus apsaugo ne tik nuo smalsių praeivių žvilgsnių, bet ir nuo kaitrios pietų kraštų Saulės.
„Saulė visą laiką sukasi ratu. Tad ir viduje, ir lauke susidaro vis kitoks apšvietimas. Juk architektūra iš esmės yra žaidimas su apšvietimu“, – įsitikinęs A. Vardas.
Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.