Nors tuoj bus 4 metai, kai galioja privalomoji lėšų kaupimo tvarka, nemažai daugiabučių gyventojų nežino arba nesidomi, kiek jų namas yra sukaupęs pinigų. Be to, kai kurie pastatų administratoriai nenoriai teikia apie tai informaciją arba ji yra atskleidžiama tik specialiai pasiteiravus.
„Mano Būsto“ Daugiabučių namų administravimo departamento direktoriaus Mindaugas Genys sako, kad nuo šiol „Mano Būsto“ klientai matyti pinigų likutį gali bet kada ir bet kur. Tereikia turėti išmanųjį telefoną arba kitą prie interneto ryšio prijungtą įrenginį.
„Nuolat ieškome būdų, kaip padidinti prižiūrimo turto vertę, todėl pirmieji Lietuvoje savo klientams pristatėme patogią galimybę sužinoti sukauptų lėšų likutį. Tai galima padaryti dviem būdais – prisijungti prie savitarnos svetainės arba atsisiųsti į telefoną išmaniąją programėlę „eBūstas“. Tikrai labai raginu mūsų klientus pasidomėti, kiek pinigų yra jų namo sąskaitoje. Informacija apie sukauptų lėšų likutį automatiškai atnaujinama kiekvieną mėnesį, tad labai paprasta ir patogu stebėti pinigų balansą ir pagal tai planuoti namo atnaujinimo darbus“, - teigė M.Genys.
Šiuo metu lėšas namo atnaujinimui kaupia 5600 daugiabučių namų, kuriuos prižiūri „Mano Būsto“ grupės įmonės. Priklausomai nuo namo ploto ir renkamos sumos dydžio, sukauptų lėšų likučiai svyruoja nuo kelių šimtų iki keliasdešimt tūkstančių eurų. Vasario pradžioje daugiausia – beveik 49 tūkst. eurų – buvo sukaupęs daugiabutis, esantis Klaipėdoje.
„Privalomai kaupiamas lėšas galima panaudoti daugiabučiui atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, kitiems darbams, jei pritaria gyventojų dauguma, o taip pat – daugiabučio renovacijai. Toks privalomo lėšų kaupimo modelis seniai egzistuoja daugelyje Europos šalių ir tai yra vienareikšmiška nauda būstų savininkams“, - pabrėžė M.Genys.
„eBūstas“ – tai mobilioji aplikacija, skirta daugiabučių namų gyventojams. Ši programėlė leidžia patogiai spręsti su būsto priežiūra susijusius klausimus: greitai ir paprastai apmokėti sąskaitas, pranešti apie gedimus nusiunčiant jų aprašymus ir nuotraukas, realiu laiku per „live chat“ bendrauti su namo vadybininku, dalyvauti apklausose ir gauti specialius naudingus pasiūlymus, susijusius su daugiabučio namo priežiūra.