„Pastaroji savaitė – gausi diskusijomis apie NT mokestį. Diskusijos – tai ne tik galimybė pristatyti ir kalbėti, bet ir klausytis bei girdėti.

Girdime nuogąstavimų, nerimo ir neužtikrintumo, kad platūs tarifų intervalų rėžiai numatyti įvairios paskirties nekilnojamojo turto apmokestinimui kuria pernelyg didelį neapibrėžtumą ir palankią terpę oponuojančiųjų spekuliacijoms.

Todėl su finansų ministre Gintare Skaiste šiandien įregistravome pasiūlymą – patikslinimą, kuriuo siekiame didesnio aiškumo kokiam nekilnojamajam turtui būtų galima taikyti skirtingus tarifų intervalus:

  • Gyvenamosios paskirties būstui tarifai būtų 0,05 – 0,5 proc. intervale (nesvarbu – pirmas, antras ar trečias gyvenamos paskirties būstas). Išliktų lengvatinis pirmojo būsto apmokestinimas, kai mokestis skaičiuotųsi tik nuo vertės viršijančios 1,5 savivaldybės vertės;
  • Komercinės paskirties nekilnojamajam turtui tarifai būtų 0,5 – 3 proc. tarifų rėžyje;
  • Apleistam, neprižiūrimam nekilnojamajam turtui būtų galima taikyti tarifus 0,5 – 4 proc. intervale.


Konkrečius tarifus pagal NT pobūdį iš nurodytų rėžių nustatytų savivaldybių tarybos“, – rašo M. Lingė.

Primename, kad spalį Seime po svarstymo buvo pritarta NT mokesčio įstatymo pakeitimams. Tai yra vienas iš projektų, numatytų Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje. Vis dėlto, nerandant pritarimo tarp Seimo narių, galutinis balsavimas dėl NT mokesčio buvo nukeltas lapkričio mėnesiui.

Valdančiosios koalicijos Laisvės partija yra pasiūliusi, kad net ir priėmus naująjį NT mokestį, leidžiantį savivaldybėms nustatyti 0,05–4 proc. mokestinį tarifą, pagrindinis gyvenamasis būstas nebūtų apmokestinamas. Liberalai savo ruožtu siūlo NT mokesčio įstatyme numatyti tarifų „žirkles“ tarp 0,05 ir 3 proc.

Anksčiau pagal Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Mindaugo Lingės siūlymą buvo numatyta, kad NT mokesčio tarifo „žirklės“ siektų 0,05–4 proc., jis nebūtų mokamas iki konkrečios savivaldybės būsto verčių 1,5 medianos. Dėl tikslaus dydžio spręstų taip pat savivaldybė.

NT mokesčio skaičiavimai pagal pirminį M. Lingės siūlymą su minimaliu 0,05 proc., vidutiniu 1 proc. ir maksimaliu 4 proc. tarifu (keli pavyzdžiai):

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)