Ne taip ir seniai M. D. Schmiedelis dirbo nekilnojamojo turto brokeriu, tačiau kalbėdamas su portalu DELFI prisipažino – greitai suprato, kad brokerio darbas beprasmis.

„Dirbau brokeriu didelėje kompanijoje, bet man nepatiko brokerio idėja kaip tokia. Brokeris turi ilgai laukti, kol parduos turtą, o per tą laiką auga pastato kaina. Tačiau jei objektas yra geras, tau nereikia jokio brokerio“, – kalbėjo bendrovės „LTG Loftsgo“ vadovas.

Neapleidžiant tokioms mintims vokietis nusprendė, kad norėtų pats kažką statyti ir tapti vystytoju.

„Kai persikrausčiau į Berlyno apylinkes ir čia pasistačiau namus gamtoje, daug draugų klausė, ar galiu jiems ką nors panašaus pasiūlyti. Juk aš irgi brokeris, bet aš juo nebebuvau“, – prisipažino verslininkas.

Taip vyrui kilo idėja klientams siūlyti mobilias pastatų konstrukcijas, kurios leistų patogiai džiaugtis gamta.

„Ką mes norime padaryti – visiškai pakeisti įprastinius konteinerinius statinius. Norime, kad jie būtų patogesni“, – tęsė pašnekovas.

Pasak M. D. Schmiedelio, „Coodo“ mobilūs statiniai leidžia vėliau juos jungti vienas su kitu, pritaikyti vieną konstrukciją prie kitos.

Iš tiesų šių statinių dizainas ir idėja atkeliavo iš Slovėnijos. 2012 m. spalį vokietis iš slovėnų architektų nusipirko teises į šio tipo statinius.

„Iš pradžių buvo mintis kurti modernius namus, kuriuose žmonės praleistų savaitgalius ar vakarus. Kad būtų galima daugiau laiko praleisti gamtoje. Dabar turime jau ir pavyzdžių, kai „Coodo“ užsisako verslas biurams. Taip pat yra didelis susidomėjimas iš turizmo sektoriaus – viešbučiai, kurortų verslininkų“, – pasakojo pašnekovas.

Šiuo metu vokiečio įmonė „Coodo“ statinius pardavinėja vokiškai kalbančiose šalyse. Kartu pardavinėjamos licencijos šiems statiniams parduoti kituose regionuose.

M. D. Schmiedelis tikina, kad „Coodo“ statiniai maža kaina pasigirti negali, tačiau klientus žavi mobilumas.

„Įsivaizduokite, palaikote statinį Lietuvoje, o po metų nusprendžiate keltis į Italiją. Užkeliate jį ant vilkiko ir persivežate“, – kalbėjo vokietis. Kalbėdamas apie savo projektą pašnekovas pabrėžė, kad šiuose statiniuose yra apgalvota, jog elektra, vanduo ar šildymas būtų užtikrintas net tose vietose, kur nėra išvystytos infrastruktūros.

Vokiečiui jau pavyko pastatyti 16 modulinių statinių. 2 iš jų užgimė Lietuvoje. Verslininkas pasakojo, kad ieškodamas vietos, kur galėtų vykdyti gamybą, apsvarstė daug šalių, tačiau per pažįstamą Hamburge sužinojo apie Lietuvą.

„Džiaugiuosi, kad pradėjome dirbti su lietuviais, jaučiau didelį palaikymą, jie labai užsidegę idėja ir puikiai dirba“, – lietuvius gyrė vokietis.

Šiemet įmonė planuoja pagaminti 10-20 modulinių statinių. Taip pat „Coodo“ statinių gamyba vyksta Šanchajuje. Ateityje, prasitarė vokietis, galvojama gaminti statinius ir Lenkijoje bei Dubajuje.

Iš jau pastatytų statinių pusė yra skirti verslui, pusė – gyvenamajai erdvei.

„Šie statiniai jau stovi Londone, Hyde Parke. Ten yra bilietų pardavimo kasos. Taip pat turime vieną kurorte Slovėnijoje, vienas – Rusijoje“, – vardijo pašnekovas. Žinoma, futuristiškai atrodantys statiniai jau stovi Vokietijoje ir Šveicarijoje.

M. D. Schmiedelio teigimu, šiuo metu įmonė koncentruojasi į medinių modulinių statinių projektus, nes būtent daugiau medžio konstrukcijų reikalauja klientai.

„Gyvename mobiliame pasaulyje, bet tuo pat metu esame nejudrūs. Žmonės nori judėti, nori turėti galimybę kažkur pabėgti. O mes tai galime suteikti. Tai nebūtinai gali būti pagrindiniai namai, bet gali būti kaip statinys poilsiui. Taip pat šių statinių privalumas, kad jie leidžia išvengti visų statybos planavimo ir leidimų proceso. Be to, juos galima laikyti toje vietoje, kur galbūt statyti normalaus pastato būtų neįmanoma“, – pridėjo verslininkas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (200)