Panevėžio rajono savivaldybė šiais metais buities sąlygas jau pagerino trims sunkią judėjimo negalią turintiems žmonėms, o dar dviejų tokių gyventojų namuose šie darbai bus baigti iki Naujųjų.
Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Aldonos Paškevičienės teigimu, Velžio seniūnijoje gyvenančiam neįgaliajam buvo įrengta nuožulna su vežimėliu įvažiuoti į namą, kitam, ramygaliečiui, – keltuvas į daugiaaukščiame name esantį butą. Trečioji pagalbos sulaukusi šeima augina neįgalų sūnų – jų būste įrengtas tualetas.
Visi šie darbai atsiėjo beveik 60 tūkstančių litų, iš jų 47,7 tūkstančio buvo gauta iš Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, 11,5 tūkstančio litų atseikėjo rajono Savivaldybė.
Itin ryškių judėjimo sutrikimų turinčių žmonių aplinkai pritaikyti iš valstybės biudžeto skiriama 80 procentų reikalingų lėšų, o 20 procentų prisideda savivaldybės. Vidutinę judėjimo negalią turintiems asmenims buities sąlygoms pagerinti ir valstybė, ir savivaldybės skiria po 50 procentų.
Prašo net išgrįsti kiemus
Šiems metams baigiantis Panevėžio rajonas iš Neįgaliųjų reikalų departamento dar papildomai gavo 20 tūkstančių litų. Už juos ir dar Savivaldybės pridėtus 4 tūkstančius litų vienam Krekenavos seniūnijoje gyvenančiam neįgaliajam jau baigiama rengti jam pritaikyta dušo kabina, o Upytės seniūnijoje įsikūrusiai šeimai, kurioje yra net du neįgalūs žmonės, – dušo kabina ir tualetas.
Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos A. Paškevičienės, visiems šiais metais patogiau pradėjusiems gyventi neįgaliesiems eilėje reikėjo laukti iki metų. Dabar laukiančiųjų buities pritaikymo neįgaliesiems eilėje įrašyti šeši asmenys. Jie prašo ne tik nuovažų iš namų ar dušo kabinų, bet ir įrengti vandentiekį bei kanalizaciją, išgrįsti kiemą.
Mieste eilė ilgesnė
Panevėžio mieste šiemet savo būstuose patogiau pradėjo gyventi dvylika didelę judėjimo negalią turinčių panevėžiečių. Keturi iš jų jau gali naudotis mobiliaisiais laiptų keltuvais, vienas – vonios keltuvu, visi kiti – vežimėliams įvažiuoti išplatintomis vonios kambarių, tualetų, virtuvių durų angomis. Šiems aplinkos pritaikymo neįgaliesiems darbams išleista 93,5 tūkstančio litų, iš jų 72,8 tūkstančio litų iš valstybės biudžeto, 20 tūkstančių litų – iš Savivaldybės iždo.
Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Raimondos Juodviršienės duomenimis, šiuo metu eilėje dar yra 30 neįgalių žmonių, laukiančių galimybės gyventi patogiau. Kai kurie miestiečiai ten įrašyti dar 2008-aisiais ar net 2007 metais.