Šiame name įsikurs 22 socialiai remtinos šeimos – 49 asmenys, tarp jų 24 vaikai. Šeimos atsikels ir iš kitų Alytaus rajono seniūnijų.
„Eilėje laukiau 7-erius metus. Ir pagaliau, vienai užtenka. Bus sunku, mano pensija maža – 500 litų, bet kaip pensininkei bus kompensacijos“, – sako socialinio būsto gyventoja Lina Kvedaravičienė.
„Aš dabar mokausi, stoviu Darbo biržoje, o vyras kol kas nedirba. Jeigu nebūtų apgalvota, tai būtumėm gal ir atsisakę. Stengsimės, kad nebūtų skolų“, – teigia kita socialinio būsto sulaukusi moteris Vaida Valavičiūtė-Valaikienė.
Pasak Alytaus rajono mero, ne visi laukiantys socialinio būsto panoro tapti naujakuriais. Keltis į Simną atsisakė daugiau nei du trečdaliai asmenų iš 118.
„Žmonės renkasi, tikisi, gal kitas nori žemės ūkiu verstis, nori kad koks nors ūkinis pastatas būtų. Kitas nori, kad socialinis būstas būtų ten, kur jis ar tėvai gyvena dabar. Vertinčiau, kad čia yra daugiau pliusų nei minusų: daug ugdymo įstaigų, darželis – geros sąlygos vaikams“, – pasakoja Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.
Simno seniūnas sako, kad kai kurie naujakuriai jau dabar teiraujasi, kur galėtų įsidarbinti.
„Simne nėra taip sunku įsidarbinti. Yra kelios veikiančios įmonės – siuvimo cechas, melioracija, žemės ūkio bendrovė. Didžiausia problema prasidės, kai reikės kraustytis. Ne visi turi transportą, ne visi turi galimybę atsivežti baldelius“, – tvirtina Alytaus r. Simno seniūnas Vytautas Viršilas.
Pasak jo, naujakuriai jau dabar laukiami padėti tvarkyti parkus ir gatves, ruošiant medelius žiemai.