„Paupys jau yra gerai pažįstamas pirkėjams, jie supranta nekilnojamojo turto šiame sostinės rajone vertę bei privalumus. Todėl jaučiame padaryto įdirbio rezultatus – vertinant pardavimų tempą, tai vienas sėkmingiausių Paupio etapų, kuris pasižymi patogia lokacija, erdviais kiemais ir istorinių elementų įkvėpta architektūrine estetika“, – pranešime žiniasklaidai sako Lina Morkūnienė, „Darnu Group“ pardavimų vadovė.

Šio etapo pirkėjams pasiūlyta itin plati būsto ploto įvairovė – nuo 24,79 kv. metrų vieno kambario studijos tipo butų iki erdvių, 165,27 kv. metrų ploto penkių kambarių apartamentų. Pastarieji įrengti viršutiniame aukšte, turi panoraminius langus, erdvias terasas ir Vilniaus senamiesčiui būdingas aukštas lubas.

Taip pat čia suprojektuotos 8 komercinės patalpos nuo 120 iki 360 kv. metrų, kurių bendras plotas siekia 1638 kv. metrų. Patalpos šiame etape nuomojamos, netrukus į rajono verslininkų bendruomenę įsilies akmens interjero dekoro detalių salonas, gyvūnų klinika bei augintiniams skirtų prekių parduotuvė.

Šeštojo etapo pastatų kompleksas suprojektuotas kvartalo pradžioje – Aukštaičių ir Paupio gatvių sankirtoje. Vyriausioji kvartalo architektė Gustė Kančaitė pagrindiniu jo akcentu pasirinko arką, atspindinčią senosios rajono architektūros bruožus.

Architektės teigimu, įkvėpimo semtasi bendraujant su senaisiais Paupio gyventojais. Anksčiau viename iš pastatų čia buvusi didžiulė arka atliko svarbią simbolinę reikšmę, todėl buvo prašoma ją išsaugoti. Taip pat, teritorijoje pradėjus senųjų pastatų griovimo darbus, paaiškėjo, kad visų jų konstrukcijos yra sudarytos iš skliautų. Tai galutinai išryškino projekto architektūrinę kryptį, kuri atkartoja šiuos motyvus languose, centriniame įėjime į vidinį kiemą.

Anot G. Kančaitės, Aukštaičių g. 5 stovintis pastatas užima visą kvartalą, todėl projektuojant į jį teko pažvelgti skulptūriškai.

„Pastatas monumentalus, fasadas auga į viršų ir keičiasi žiūrint iš skirtingų perspektyvų tiek važiuojant pro šalį, tiek vaikštant. Nenorėjome, kad šis pastatas būtų vien durys ir langai, stengėmės suteikti jam skulptūriškumo. Norint jį patirti, verta pasivaikščioti siauromis Paupio gatvelėmis, pamatyti jį skirtingais rakursais, lyg ieškant kadro nuotraukai.

Pastato pojūtis skiriasi dieną ir vakarą, iš vidinio kiemo ir stovint priešais centrinę arką. Man jis žaviausias rudenį, kai spalvoti lapai pagyvina pilką plytų mūrą ir gražiai dera su kaimyninio, architekto Andriaus Ambraso projektuoto, pastato rūdžių spalvos fasadais“, – sako G. Kančaitė.

Šeštojo Paupio etapo vietoje XIX a. pab. veikė Iljos Effeno Lipskio pastatyta alaus darykla ir spirito varykla, o po Antrojo pasaulinio karo ją pakeitė ir čia įsikūrė skaitiklių gamykla.

Šio etapo statybos prasidėjo 2020 m. liepos mėnesį. Generalinis etapo rangovas – UAB „Naresta“.

Iš viso į Paupio rajono konversijos projektą „Darnu Group“ jau investavo daugiau nei 170 mln. eurų. Bendrovė artimiausiu metu čia planuoja pradėti dar 2 naujus statybų etapus. Šiemet vykusiuose tarptautiniuose MIPIM apdovanojimuose Paupys pateko tarp keturių geriausių urbanistinių projektų pasaulyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją