Projektinius pasiūlymus, kurie buvo rengiami bendradarbiaujant su miestu ir ekspertais, pristatė architektūros studijos „Do Architects“ architektai, kurie kartu su projektą plėtojančios bendrovės „Akropolis Group“ atstovais atsakė į pristatymo dalyviams kilusius klausimus apie būsimo daugiafunkcinio komplekso projektinių pasiūlymų sprendinius.

Pagal Vilniaus miesto savivaldybės planus buvusias pramonines teritorijas Vilkpėdės seniūnijoje numatoma pritaikyti visuomenės poreikiams. Stambiausias iš planuojamų konversijos projektų – buvusioje pramoninėje gamyklos „Velga“ teritorijoje iškilsiantis daugiafunkcinis kompleksas „Akropolis Vingis“. Planuojamas kompleksas apjungs prekybos ir paslaugų teikimo erdves, 2500 sėdimų vietų arba iki 4000 stovimų vietų koncertų salę, konferencijų centrą, kino centrą, biurų ir ilgalaikei gyvenamajai nuomai skirtų apartamentų erdves, didelę maisto halę bei rekreacijos erdves.

„Akropolis Vingis“ vizualizacijos

Šalia Vingio parko iškilsiančiame kvartale „Akropolis Vingis“ projektuojamas parkas, arčiau upės esančių pastatų stogai bei vidiniai kvartalo kiemeliai bus apželdinti įvairiais daugiamečiais augalais, nedideliais medžiais bei krūmais.

Pranešime teigiama, kad „Akropolis Group“ lėšomis planuojama rekonstruoti šalia būsimo kvartalo esančias gatves bei sankryžas, didinant jų pralaidumą. Dabartinė Geležinio Vilko, Gerosios Vilties ir M. K. Čiurlionių gatvių sankryža bus rekonstruojama – Gerosios Vilties gatvės pradžioje ketinama įrengti žiedą, po Geležinio Vilko gatve planuojama įrengti požeminę pėsčiųjų ir dviratininkų perėją bei vieną iš įvažiavimų į komplekso automobilių stovėjimo aikštelę.

Ši požeminė perėja taps Naujamiestį ir Vingio parką jungiančia jungtimi, kaip manoma, skatinančia rinktis keliavimą pėsčiomis ar alternatyviomis transporto rūšimis. Taip pat numatoma rekonstruoti dalį Eigulių gatvės, sutvarkyti dalį M. K. Čiurlionio gatvės prieigų.

Informuojama, kad šie infrastruktūros gerinimo projektai bus įgyvendinami vystytojo lėšomis, vadovaujantis su savivaldybe sudarytomis sutartimis – jų detalius projektinius sprendinius prieš darbų pradžią tvirtins miesto savivaldybė, o projektiniai pasiūlymai bus viešinami atskirai. Remiantis galiojančiais teisės aktais, leidimas naujo komplekso eksploatavimui bus išduotas tik tuomet, kai vystytojas baigs įgyvendinti numatytus miesto susisiekimo infrastruktūros gerinimo projektus.

Komplekse „Akropolis Vingis“ numatoma įrengti 4500 automobilių stovėjimo vietų. Projektuojama dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, talpinsianti apie 3500 automobilių, dar apie 1000 automobilių bus galima statyti mažesniuose automobilių aikštelės aukštuose šalia prekybinės paskirties patalpų bei komplekso prieigose.

Didžiąją dalį į prekybos kvartalą įvažiuojančių automobilių srauto nukreipus po žeme, pačioje „Akropolis Vingis“ teritorijoje prioritetas bus teikiamas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimui – jiems numatyta įrengti per 2,5 km ilgio naujų dviračių bei pėsčiųjų takų.

Planuojama, kad daugiafunkcinio komplekso „Akropolis Vingis“ statybos Vilkpėdės mikrorajone prasidės 2023 m., pabaigus rengti techninį projektą, gavus statybų leidimą ir atsirinkus rangovus. Numatoma, kad įgyvendinus projektą, kvartalo teritorijoje bus sukurta apie 8 tūkst. naujų darbo vietų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją