Statybos darbus numatyta baigti lygiai po metų – atnaujintame pastate bus suprojektuoti išskirtiniai gyvenamieji būstai bei komercinės patalpos, visiškai pritaikant jį šiuolaikiniam gyvenimui.

Vilniaus senamiestyje pastatų atnaujinimui taikomi griežti reikalavimai, pirmiausia, fasado autentikos išsaugojimui, istorinę vertę turinčių architektūros elementų atkūrimui. Visų Šventųjų g. 7 esantis pastatas yra įtrauktas į saugomų objektų paveldo sąrašą – anksčiau čia buvo didikų rūmai, juose gyveno Sapiegų, Pšezdeckų šeimos, kažkada pastatas priklausė Karmelitų vienuolynui.

Itin ribota pasiūla

Pastato atnaujinimo darbai pradėti šių metų pradžioje, po rekonstrukcijos čia bus suprojektuota 14 gyvenamosios paskirties apartamentų (plotas nuo 70 iki 130 kv. m) bei 10 komercinių patalpų. Apartamentų kaina – apie 3100 Eur už kv. m, komercinių patalpų – nuo 2625 iki 4200 Eur už kv. m.
„Projektas yra su saugojimo autentika: iš išorės nemažai gotikinių elementų, namo rūsiuose išlikę skliautai, kai kur matomi buvusių rūmų freskų elementai.

Visa tai dokumentuojama, stengiamasi išsaugoti, kad čia apsigyvenę žmonės galėtų atkurti istorines vertybes ir taip prisidėti prie jų išsaugojimo“, – sako šį projektą atstovaujanti „Capital“ NT brokerė Karina Paulauskaitė ir atkreipia dėmesį, kad dėl itin ribotos pasiūlos jau dabar vykdomos apžiūros ir rezervacijos.

Vykdant statybos darbus buvo atkasti Pšezdeckų, Sapiegų šeimų herbai, rasta įvairių monetų ir kitų vertingų archeologinių elementų. Ilgainiui, Caro laikais, šis pastatas buvo rekonstruotas į tabako fabriką, paskui čia įsikūrė kopijavimo aparatų gamybos fabrikas, tik vėliau susirūpinta jo išsaugojimu.

Išskirtinumas – aukštos lubos

„Pastatas atnaujinamas išsaugant to laikmečio autentiką. Jis statytas XIV–XV a. ir buvo skirtas didikams, todėl yra erdvus vidinis kiemelis ir balkonai, atkuriamas išorinis fasadas.

Šiame pastate žemiausios lubos yra pirmame aukšte – 2,75 m, visuose kituose aukštuose jos siekia 3,2 m arba net daugiau nei 5 m.

Įdomu tai, kad jau tais laikais čia gyvenę didikai turėjo vietinę apsirūpinimo šiluma ir karštu vandeniu sistemą, kai daugelis miestiečių šildėsi kūrendami krosnis.

Atnaujinus pastatą bus įrengtas modernus šilumos punktas tik su karšto vandens šilumokaičiu (įprastiniai šilumos punktai turi du šilumokaičius: karšto vandens ir šildymo) bei akumuliacine talpa ir individualiu šilumos punktu kiekvienam bute.

Pranešime nurodoma, kad gyventojų rekreaciniams poreikiams bus suformuotas uždaras kiemelis su sodu bei fontanu, vaikų žaidimų aikštele, dviračių laikymo vieta ir t.t. Automobilių parkavimas numatytas po pastatu, įvažiuojant iš Pylimo gatvės.

„Projektuojant apartamentus orientuojamasi į šeimą, todėl jie yra nemažo ploto, kurį, esant poreikiui, dar galima padidinti įsigyjant ir sujungiant kelis butus. Ši vieta idealiai tinka tiems, kurie nori gyventi miesto centre, bet ne klubais ir kavinėmis nusėtoje gatvėje, o turėti savo ramybės oazę“, – sako NT brokerė K. Paulauskaitė.

Netoli yra Aušros vartai, greitai ir patogiai galima pasiekti Vilniaus centrą ar tiesiog pasivaikščioti jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Ateityje netoliese esančiame skverelyje planuojama atkasti buvusios bažnyčios pamatus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)