„Vakar apžiūrėjau visus plėtros objektus, vykdomus Užupyje - tai yra senamiesčio zona. Kelia susirūpinimų kai kurie dalykai, t.y. nesusikalbėjimas atskirų institucijų, tiek bendruomenės su leidimų išdavėjais ir su vystytojais. Bandome tą situaciją išsiaiškinti. Bendruomenės manymu, yra pažeisti teisės aktai, Senamiesčio plėtros reglamentai“, - BNS sakė Š.Birutis.

Jis šias problemas trečiadienį aptarė su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi bei su Kultūros pavaldo departamento (KPD) atstovais. Posėdyje su KPD aptarti Vilniaus Užupio Zarasų g. 15, Polocko g. 7A, Malūnų g. 4 ir 6, Baltojo skr. 8, Polocko g. 17 planuojami ir jau statomi objektai. Anot Š.Biručio, KPD įpareigotas kuo greičiau parengti Vilniaus senamiesčio tvarkymo planą, kuris aiškiau reglamentuotų ateityje vyksiančias statybas, tačiau pripažino, kad tai negaliotų dabar statomiems objektams.

Taip, tai yra į ateitį“, - pripažino Š.Birutis.

Ministerijoje taip pat sudaryta komisija šių statybų teisėtumui ištirti.

„Statybų bendrovės sako, kad mes turime visus leidimus, gyvename teisinėje valstybėje, elgiamės pagal įstatymus. Jie yra teisūs taip sakydami. Bet žiūrėsime, ar vieni teisės aktai neprieštarauja kitiems, kurių yra viršenybė ir kodėl ta situacija yra įvykusi, kas dėl to kaltas“, - sakė Š.Birutis.

Anot jo, gyventojams daugiausia kliūna kai kurių planuojamų pastatų aukštingumas, taip pat statybų intensyvumas.

„Kol kas negalėčiau pasakyti, ar yra pažeidimų, situacija gana kebli. O kai yra penkios auklės, tai vaikas be galvos: derinimai vykdomi penkiose skirtingose institucijose, galimai skirtingai traktuojami teisės aktai, jų viršenybė, todėl taip ir išeina“, - sakė ministras.

Š.Birutis taip pat pareiškė, kad siekiant išvengti skirtingų įstatymų interpretacijų, „būtų tikslinga paskirti vieną instituciją, kuri būtų atsakinga už viso Vilniaus senamiesčio apsaugą, tvarkybą ir naudojimą pagal paskirtį“.

Kultūros ministerijai pavaldus Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas yra sudėtinė Vilniaus senamiesčio dalis, už kurios apsaugą, priežiūrą ir naudojimą pagal paskirtį yra atsakinga Rezervato direkcija.

Tuo metu Vilniaus senamiesčio teritorijos, kuri nepatenka į rezervatą, apsauga ir priežiūra rūpinasi Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyrius, Vilniaus savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyrius ir Vilniaus savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga „Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra“.