Kaip rašoma pranešime, įstatymo papildymu siekiama išsaugoti teisėtus lūkesčius jaunoms šeimoms, kurios ketino su valstybės pagalba įsigyti būstą regione, sutarė dėl darbo ar jau susirado norimą įsigyti būstą, tačiau pasikeitus kalendoriniams metams ir kartu pasikeitus regiono, kurio teritorijoje buvo numatyta įsigyti būstą, nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinei vertei, tai tapo neįmanoma.

„Pritardami įstatymo projektui išsaugosime teisėtus jaunų žmonių, jaunų šeimų lūkesčius, kurie su valstybės pagalba nori įsigyti būstą regione, nes kas susirado darbus, kas grįžo iš užsienio, rado darželius, mokyklas ir tie lūkesčiai nebuvo pateisinti, nes procesas užtrunka ir paaiškėja, kad pasirinktame regione nėra galimybės įsigyti būsto, nes pasikeitus kalendoriniams metams pasikeitė ir regiono, kuriame numatė įsigyti būstą, nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė“, – pritarti pakeitimams kvietė Seimo narė Aušrinė Norkienė.

Siekiant stabilumo, kuris garantuotų pradėto būsto įsigijimo, pasinaudojant valstybės parama, procesą, įstatyme įtvirtinta, kad Lietuvos regionai, kurių teritorijose pirmąjį būstą įsigyjančios jaunos šeimos turi teisę į finansinę paskatą, peržiūrimi tik kai pagal šioje dalyje nustatytą tvarką apskaičiuota nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė to regiono teritorijoje padidėjo daugiau kaip 20 procentų.

Delfi primena, kad didesnė diskusija kilo Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams. Tuomet į regiono sąvoką nebepateko Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitiko visas Utenos miestas.

„Prieš dvejus metus startavusi programa įgauna pagreitį. 2019 m. nuo metų pradžios iki gegužės mėnesio buvo pateiktos 294 paraiškos, 2020 m. per tą patį laikotarpį pateikta 690 paraiškų. Tai reiškia, kad jaunimas nori gyventi regionuose, kad jie nori čia kurti savo ateitį, ir tai yra sveikintina“, – sakė Seimo narė V. Ačienė.

Įstatyme įtvirtinta, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje kasmet ne vėliau kaip vasario 1 d. paskelbiama informacija apie Lietuvos regionų teritorijas, kuriose nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinės vertės pokytis neviršija 20 procentų.

Ministerija per vieną mėnesį nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos savo interneto svetainėje paskelbs ir informaciją apie Lietuvos regionų teritorijas, kuriose nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinės vertės pokytis pagal Nekilnojamojo turto registro tvarkytojo nustatytas ir jo interneto svetainėje paskelbtas 2020 m. sausio 1 dienos vidutines nekilnojamojo turto rinkos vertes Lietuvos miestuose, savivaldybių centruose ir kitose savivaldybių teritorijose neviršija 20 procentų.

Įstatymas priimtas už balsavus 80 Seimo narių, vienam buvus prieš, dviem susilaikius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)