Stiliaus idėja

Architektė Gintarė Motuzaitė su kolege interjero dizainere Julija Šeškuviene kuria ir individualius, ir visuomeninius interjerus. Šie džiugina dėl didesnių kūrybinių galimybių ir laisvės.

„Visuomeninius interjerus kurti daug smagiau nei individualius: turime daugiau saviraiškos, nes jie yra laikini, kuriami maždaug 5 metams. Galime rinktis drąsesnes spalvas ir medžiagas“, − teigė architektė G. Motuzaitė.

Advokatų biuro interjeras kurtas mąstant apie veiklius žmones, vertinančius estetiką ir funkcionalumą. Atsižvelgiant į solidžios įstaigos specifiką, interjerui parinktas nuosaikus koloritas ir aiški geometrija – tai įkūnija stabilumą ir solidumą.

220 kv. m patalpose per 2 aukštus atliktas kapitalinis remontas: išgriautos sienos, sukurtas naujas zonavimas. „Pastatas senas, jo fasadas turi klasikinių elementų, norėjosi, kad jie persikeltų ir į interjerą. Neperkraunant, išlaikant minimalistinį baldų stilių, derinant su klasikine erdve“, − sumanymą apibūdino architektė.
Kiliminė danga antrame aukšte – lengva priežiūra ir gera garso sugertis

Prieš imdamosi teisininkams skirtų patalpų, „CAD monkeys“ bendrasavininkės aplankė keletą advokatų biurų Kaune, bet nusivylė, nes, pasak interjero specialisčių, dažnas atvejis – mažytės it kišenė patalpos ir neišpuoselėtas interjeras.

Per 2 aukštus

„Pirmasis advokatų biuro aukštas skirtas reprezentacinėms reikmėms, tokie buvo interjero užsakovų lūkesčiai ir skirtas biudžetas, − pasakojo dizainerė J. Šeškuvienė. – Nusprendėme išlaikyti vientisą stilių ir apdailos lygį, kad medžiagos kartotųsi abiejuose aukštuose, o darbuotojams būtų smagu.“

Laukiamajame yra keletas prabangių akcentų: stalelis akmens stalviršiu ir „Wittmann“ sofa.
Naujai įrengtame advokatų biure iš viso sukurta 20 darbo vietų

Pirmajame aukšte yra konferencijų salės, registratūra ir virtuvėlė, skirta kavai virti. Antrajame aukšte – kabinetai, skirti įvairių kategorijų darbuotojams. Uždaruose kabinetuose dirba advokatai ir jų padėjėjai, laisvoji zona skirta praktikantams. Atviroje erdvėje sukurtos darbo vietos studentams, priimamiems laikinam darbui.

Veidrodžiai ir kitos detalės

Biuro baldams buvo naudojama drėgmei atspari „Compact“ plokštė. Ši universali, pagaminta pagal nanotechnologijas plokštė buvo naudojama ir virtuvės bei vonios stalviršiams.

Korpusiniams baldams pirmojo aukšto registratūroje parinkta medžio lukšto faneruotė, turinti ir medžio ruplėtumo, ir rievių. Grindims parinkta siaurų lentučių PVC danga, sudėta eglute. „Į biurą ateinama tiesiai iš gatvės, be to, advokatės mėgsta aukštakulnius, todėl nusprendėme rinktis nenatūralią, bet puikų vaizdą suteikiančią, drėgmei ir braižymuisi atsparią dangą“, − sakė architektė.

Norint išgauti solidų klasikinį vaizdą, sienų dekorui naudoti paprasti, griežtų formų gipso dekorai. Lubose įtvirtinti dvigubi karnizai, integruotas LED apšvietimas. Grindys apjuostos aukštomis baltomis grindjuostėmis. Langai uždengti sunkiomis, kutais puoštomis užuolaidomis.

Veidrodis – dar viena detalė, besikartojanti visame advokatų biuro interjere. Pirmajame aukšte už registratūros stalo kabanti lentyna – veidrodiniu fasadu.

„Norėjosi, kad jame atsispindėtų pagrindinis registratūros šviestuvas – dekoro detalė“, − pasakojo architektė. Veidrodžių rasite ir virtuvėlėje. Tai – itin įdomus ir originalus sprendimas: prie sienos pritvirtinti veidrodžiai įkurdinti tarpuose tarp kabančių spintelių.

Visos detalės buvo projektuojamos specialiai šiai erdvei.

„Pirminė užsakovų mintis – pirkti modulinius baldus. Patalpos labai aukštos, o modulinių baldų aukščio proporcija nedera prie erdvės, mes nusprendėme projektuoti baldus ir pritaikyti juos specifinei erdvei“, − pasakojo G. Motuzaitė.

Be to, siekiant išvengti netvarkos, buvo nuspręsta projektuoti uždaras lentynas, nors iš pradžių galvota apie atviras ar stiklines. „Advokatai turi daug segtuvų su įvairiais dokumentais, spalvoti aplankai sukelia chaosą“, − praktišką patarimą, kaip iš anksto išvengti netvarkos, davė interjero dizainerė.