Anot SSVA, avarija pernai žiemą įvyko sostinės Mokslininkų g. statytame 5 aukštų, beveik 32000 kv. m bendro ploto mokslo paskirties pastate.
Skelbiama, kad kiek anksčiau Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) sudaryta avarijos tyrimo komisija nustatė, kad avarija įvyko dėl statybos dalyvių kaltės, kai esant nepalankioms meteorologinėms sąlygoms buvo išjudinta kolona ir įvyko dalinė konstrukcijų griūtis.
Po Statybos inspekcijos kreipimosi SSVA išvadoje konstatuota, kad objekte, nedalyvaujant paskirtam darbų vadovui, darbus vykdė neaiškios kvalifikacijos rangovo darbuotojai, kurie ignoravo statinio projekto vykdymo priežiūros vadovo ir statinio statybos techninės priežiūros vadovo nurodymus.
„Rangovas, neatlikęs savalaikių geodezinių patikrų ir nepridavęs jau sumontuotų žemutinių konstrukcijų, vykdė tolesnių konstrukcijų montavimą, dėl ko nustatyti daugybiniai defektai ir nuokrypiai“, – teigiama išvadoje.
Kaip pažymi SSVA, būtent kvalifikuoto techninio personalo nebuvimas objekte šiuo atveju lėmė suprastėjusią statomo pastato kokybę bei įvykusią avariją, dėl kurios žalą patyrė ir užsakovas, nors pats yra atsakingas už techninės priežiūros organizavimą.
Primenama, kad kiek anksčiau už nustatytus pažeidimus statant šį objektą SSVA panaikino ypatingojo statinio statybos vadovo kvalifikacijos atestatą, o ypatingojo statinio statybos techninės priežiūros vadovo kvalifikacijos atestato galiojimą sustabdė 6 mėnesiams.
Nustatyta, kad statybos darbų vadovas faktiškai nedalyvavo statybos procese, nevykdė techninės priežiūros vadovo ir projekto vykdymo priežiūros vadovo nurodymų. Tuo metu statinio statybos techninės priežiūros vadovas nesustabdė statybos dėl daugybinių rangovo pažeidimų.