„Mes neturime lėšų kol kas tokiems pirkiniams, neturime mes tokių pinigų, nenumatyta biudžete, taip kad jeigu dabar kažkas nori pirkti, gali iš savo kišenės dabar sumokėti, o paskui galvosime“, – BNS pirmadienį sakė vicemeras.
Taip jis komentavo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) duotą leidimą savivaldybės įmonei „Vilniaus planas“ šio muziejaus koncepcinį architektūrinį projektą bei techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugas įsigyti neskelbiamų derybų būdu iš architektų studijos „Zaha Hadid Architects“.
Pasak J.Kaminskio, projekto pirkimas galimas nebent ateityje.
„2012 metais buvo užklausimas VPT, atsakymas atėjo dabar, sakykime, tai realistiškai žiūrint mes tiktai turime atsakymą, bet aš dėl pirkimo jums pasakiau – dabar nėra jokių pinigų numatyta, niekas negalvoja apie jokį pirkimą, nebent ateityje iš Europos Sąjungos skirtų lėšų (...), jeigu kas nors skirs mums pinigų dėl turizmo vystymo“, – sakė jis.
Paklaustas, ar savivaldybės vadovai sutaria šiuo klausimu, J.Kaminskis teigė, kad „lygiai tą patį jums pasakys meras“.
Kitas vicemeras „darbietis“ Jonas Pinskus sakė, kad pastaruoju metu savivaldybės valdantieji politikai apie Gugenheimo gaivinimą nediskutavo. Jis piktinosi, kad kreipiantis į VPT „toks grandiozinis projektas nebuvo derintas su koalicijos partneriais“.
„Nei frakcijoje, nei su koalicijos partneriais šiuo klausimu jokios nebuvo diskusijos, jeigu būtų diskusija, tai būtų ir nuomonė. O tai, kad mes perskaitome, jog yra perkamas projektas, manau, ir kitiems koalicijos partneriams nežinant, tai truputį nelabai etiška“, – BNS sakė jis.
Darbiečio nuomone, „šiandien ne ta situacija, kad mes galėtume užsiimti tokiais projektais“.
Su Vilniaus meru Artūru Zuoku BNS pirmadienį susisiekti nepavyko. Tuo metu „Vilniaus plano“ direktoriaus pareigas laikinai einantis Julius Ščerbakovas teigė negalintis pasakyti, ar kreipiantis į VPT buvo realiai svarstomas projektų pirkimas. Jis nurodė įmonėje dirbantis nuo sausio 15 dienos, o jai vadovauti pradėjęs balandį.
„Aš tada nebuvau vadovu ir negalėčiau pasakyti, kokie buvo motyvai šitų aplinkybių“, – aiškino jis.
Savivaldybės įmonė į VPT kreipėsi 2012 metų pabaigoje. Buvo prašoma sutikimo minėtus du su Gugenheimo muziejumi susijusius pirkimus vykdyti neskelbiamų derybų būdu. VPT „Vilniaus planui“ adresuotame atsakyme nurodo sutinkanti, kad „Vilniaus planas“ muziejaus koncepcinį architektūrinį projektą bei muziejaus techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugas pirktų iš minėtos architektų studijos.
„Viešųjų prikimų įstatymas yra numatęs, kad neskelbiamų derybų būdu iš vienintelio šaltinio galima pirkti tokiais atvejais, kai gali pateikti dėl techninių ir meninių priežasčių konkretus tiekėjas, arba dėl turimų išimtinių autorinių teisių, tai būtent dėl šitos sąlygos mes davėme sutikimą, nes suprantame, kad vienintelė Zaha Hadid gali šitą paslaugą pretenduoti teikti“, – BNS sakė VPT atstovė Aušra Pocienė.
Pagal architektės Z.Hadid projektą daugiafunkcinis kultūros centras išdygtų sostinėje prie Baltojo tilto. Konkursas, kuriame nugalėjo Z.Hadid projektas, vyko dar 2008 metų pavasarį.