„Statydami naują verslo parką šalia unikalios miesto vietos – greta iškilsiančio japoniško sodo – norėjome sukurti erdvę, kuri būtų patraukli ne tik čia dirbantiems, bet ir taptų nauju traukos centru visiems vilniečiams. Erdvioje, net 500 kv. m. ploto moderniai įrengtoje terasoje miestiečiai galės mėgautis į sodą atsiversiančia panorama, malonioje aplinkoje praleisti laiką, gurkšnojant kavą ar arbatą, miesto centre susitikti su draugais ar verslo partneriais“, – teigia „MG Valdos“ Turto valdymo skyriaus vadovas bei komercinio NT ekspertas Linas Savickas.

Tai jau antroji terasa „Park Town“ verslo parke. Pirmojo pastato viršutiniame aukšte jau įrengtą atvirą erdvę įvertino ir pamėgo čia veikiančių įmonių darbuotojai, tai ir paskatino dar vieną panašią erdvę poilsiui sukurti visiems norintiems.

Anot L. Savicko, pirmoji terasa dažnai išnaudojama verslo susitikimams nestandartinėje aplinkoje ar net įmonių vakarėliams – kiekviena pastate veikianti bendrovė gali rezervuotis laiką naudodamiesi tam skirta programa.

Nuo abiejų terasų vaizdas atsiveria į teritoriją, kur įsikurs japoniškas sodas. Pasaulinio lygio kraštovaizdžio architekto Shiro Nakane kurtas sodas taps unikalia vieta Vilniuje, kurioje bus galima ne tik lankytis ir geriau pažinti japonų kultūrą, bet ir rengti konferencijas bei susitikimus.

„Park Town“ vizualizacija

Padeda formuoti įvaizdį

NT eksperto teigimu, terasos tapo tokiu svarbiu verslo pastatų atributu, kad nekilnojamojo turto vystytojai varžosi siūlydami kuo įdomiau, originaliau ir subtiliau įrengtus projektus. Šią tendenciją galima pastebėti daugelyje viso pasaulio veržlių didmiesčių: nuo sparčiai kylančių Kinijos pramonės centrų ar dėl kiekvieno erdvės lopinėlio turinčio grumtis Singapūro iki tokių Vakarų Europos megapolių, kaip Londonas ar Madridas.

„Stipriuose finansų centruose statomuose verslo parkuose originaliai įrengtos terasos tampa reprezentaciniais pastatų veidais. Jas pamatyti traukia ne vien pastatuose dirbantieji, bet ir miesto gyventojai ar atvykę smalsūs turistai. Dėl to NT vystytojai siūlo vis įdomesnių ir originalesnių dizaino sprendimų, neretai virstančių papildoma medžiaga pastate įsikūrusių įmonių įvaizdžiui formuoti“, – pažymi L. Savickas.

Specialisto pastebėjimu, tokie verslo parkai ne vien užstato miesto erdves, bet ir jas iš naujo sukuria ar net patobulina, kurdami naują kontekstą.

Privalumas darbuotojams

Skubančiuose didmiesčiuose darbuotojams vis daugiau laiko praleidžiant biuruose, kyla ir įmonių reikalavimai pastatams. Kūrybiškumą skatinančios erdvės, inovatyvūs, aplinką tausoti padedantys technologiniai sprendimai, gamtos prieglobstį primenančios ir originaliai suprojektuotos atokvėpio terasos – svarbu apgalvoti kiekvieną detalę.

Suprasdamos, kad užtikrinus didesnius lūkesčius sugebės lengviau prisivilioti aukštos kvalifikacijos profesionalų, įmonės renkasi tuos verslo pastatus, kurie gali pasiūlyti originalių sprendimų visų dirbančiųjų gerovei.

L. Savickas prisimena Danijos mokslininkų tyrimą, kurio metu nustatyta, kad daugiau nei 47 proc. biurų darbuotojų kenčia nuo dienos šviesos stygiaus. Be to, klimatui švelnėjant ir šiltajam sezonui ilgėjant, vis labiau vertinamas laisvalaikis lauke. Tai – dar kelios priežastys, kodėl terasos tampa nebeatsiejamu šiuolaikiškų verslo pastatų atributu.

„Tai lemia ir įvairūs žmonių poreikiai, į kuriuos svarbu atsižvelgti. Pradedant nuo to, kad verslo pastatų planuotojai jau suprato, jog vien saulės šviesos pro langą žmogui neužtenka – žiemą šviesusis paros metas tęsiasi iš esmės tiek, kiek laiko žmogus praleidžia biure, tad terasa tampa puikiu pasirinkimu išeiti pasivaikščioti lauke dar nesutemus.

Kitas aspektas, kad švelnėjantis klimatas leidžia ilgiau mėgautis šiltomis dienomis, kai terasa virsta tikru viso pastato darbuotojų traukos centru. Žmonės čia renkasi pailsėti tarp darbų, išgerti kavos ar papietauti su kolegomis“, – pastebi ekspertas.

Antrojo „Park Town“ pastato statybų pabaiga numatoma kitų metų vasarą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)