Bitkoinas toliau kilo ir pasiekė rekordines aukštumas – daugiau kaip 98 tūkst. dolerių.
Naftos kainos taip pat kilo, „nes geopolitinė įtampa nusvėrė susirūpinimą dėl didėjančių JAV žaliavinės naftos atsargų“, pažymėjo Matt Britzman, „Hargreaves Lansdown“ vyresnysis akcijų analitikas.
„Dėl geopolitinių baimių pastarosiomis sesijomis pabrango ir auksas... investuotojai ieško saugumo eskaluojantis Rusijos ir Ukrainos įtampai“, – pridūrė jis.
Konfliktas kasdien aštrėja: Kyjivas apkaltino Rusiją ketvirtadienį pirmą kartą į Ukrainą paleidus tarpžemyninę balistinę raketą, tik be branduolinės galvutės.
Laukdamos Volstrito atsidarymo, Azijos ir Europos akcijų rinkos judėjo skirtingomis kryptimis, nes JAV lustų milžinės „Nvidia“ vėlyvą trečiadienį paskelbta naujiena apie rekordinį pelną viršijo prognozes, tačiau nepateisino investuotojų lūkesčių.
„Nvidia“ – dirbtinio intelekto varomosios jėgos – rinkos vertė per pastaruosius metus šoktelėjo 200 proc., o ji pati tapo turtingiausia pasaulio bendrove, tačiau ketvirtadienį jos akcijos smuktelėjo.
„Neigiama rinkos reakcija į „Nvidia“ rezultatus leidžia manyti, kad investuotojai šiuo metu dėmesį sutelkę į smulkmenas, o ne į bendrą vaizdą“, – teigė „AJ Bell“ investicijų analitikas Danas Coatsworthas.
„Tai natūrali evoliucija, nes kuo atidžiau žmonės stebi įmonę, tuo daugiau apie ją sužino ir tuo smulkesnių detalių nori“, – pridūrė jis.
Kitur korporatyviniame fronte taip pat buvo naujienų: Indijos konglomerato „Adani Group“ akcijos smuko po to, kai JAV prokurorai apkaltino jo savininką pramonininką Gautamą Adani išdalijus daugiau kaip 250 mln. dolerių vertės kyšių pasirašant svarbias sutartis.
Pagrindinės bendrovės „Adani Enterprises“ vertė smuktelėjo beveik 20 proc., o kelios dukterinės įmonės – nuo anglies verslo iki žiniasklaidos – prarado nuo 10 iki 20 proc.
Bitkoinas, stiprėjęs nuo pat Donaldo Trumpo pergalės prezidento rinkimuose lapkričio pradžioje, priartėjo prie pat 100 tūkst. dolerių ribos.
„Bitkoino bumas nerodo jokių lėtėjimo ženklų, o kriptovaliutų karalius ryžtingai artėja prie išsvajotos šešiaženklės sumos“, – pridūrė analitikas M. Britzmanas.
Pasak jo, D. Trumpo „sugrįžimas į Baltuosius rūmus kursto viltis dėl kriptovaliutoms palankesnės federalinės pozicijos“.