Makroekonominė informacija liko antrame plane, nors rodikliai ir atsiliko nuo prognozių. Verslo aktyvumas JAV pramonės sektoriuje sausį, palyginti su praėjusių metų gruodžiu, sumažėjo – ISM gamybos sektoriaus pasitikėjimo rodiklis smuktelėjo iki 53,5 punkto (tikėtasi punktu daugiau). Praėjusių metų gruodį amerikiečių pajamos augo 0,3 proc., o išlaidos tokiu pačiu dydžiu traukėsi (tikėtasi atitinkamai 0,2 proc. augimo ir 0,2 proc. sumažėjimo).
Geresnės nuotaikos ir Europos akcijų rinkose (EURO STOXX +0,56 proc., Vokietijos DAX +1,25 proc., Prancūzijos CAC 40 +0,51 proc.). Po susitikimo su Graikijos finansų ministru Janiu Varufakiu (Yanis Varoufakis) Didžiosios Britanijos iždo kancleris Džordžas Osbornas (George Osborne) perspėjo, kad Graikijos ir euro zonos konfrontacija sparčiu tempu virsta didžiausia rizika pasaulio ekonomikai. Tačiau vėlų pirmadienį naujasis Graikijos finansų ministras žurnalistams Londone teigė, kad susitarimas su tarptautiniais kreditoriais bus pasiektas jau artimiausiu metu. Tarp svarstomų variantų minima galimybė pakeisti Graikijos turimą skolą į naujas obligacijas, susietas su šalies ekonomikos plėtros (BVP augimo) tempu. Nors konkretaus plano dar teks palūkėti, vienas pokytis akivaizdus – Graikijos naujoji vyriausybė apie šalies skolos nurašymą jau nedrįsta kalbėti.
Pagrindinių Azijos akcijų indeksų kryptis išsiskyrė (09:30 Lietuvos laiku Japonijos NIKKEI -1,27 proc., Kinijos SHANGHAI COMPOSITE +2,45 proc.). Japonijos jena sustiprėjo po Australijos centrinio banko sprendimo prisijungti prie pinigų politiką švelninančių kolegų ir sumažinti bazinę palūkanų normą (iki 2,25 proc.).
Rytoj ekonominių rodiklių kalendoriuje – euro zonos mažmeninės prekybos apyvartos gruodį rodiklis (prognozuojamas 0 proc. pokytis), sausio mėn. JAV paslaugų sektoriaus pasitikėjimo (ISM) rodiklis (tikimasi, kad išliks 56,5 punkto) ir nepriklausomos tyrimų agentūros „ADP Inc.“ užimtųjų JAV pokyčio prognozė. Prognozuojama, kad sausio mėnesį JAV privačiajame sektoriuje sukurta 220 tūkst. naujų darbo vietų.
Baltijos šalių biržose savaitė prasidėjo optimistiškai, visų indeksų vertė kilo (OMXBB +0,42 proc., OMXV +0,09 procento). Aktyviausiai prekiautų akcijų kainos kilo arba išliko nepakitusios, o daugiausiai pabrango „Šiaulių banko“ (+2,18 proc.) akcijos. Bankas pranešė, kad sausio 30 dieną užbaigė pasiūlymų priėmimą Žalgirio stadiono ir aplinkinių sklypų įsigijimui, taip pat pardavė dalį Kaune esančių patalpų SBA koncerno įmonei. Šie žingsniai rodo, kad bankas laikosi savo strategijos koncentruotis į bankinę veiklą, o investuotojai tai vertina palankiai. „Aprangos“ (+0,37 proc.) sausio mėnesio pardavimo duomenys investuotojų buvo sutikti teigiamai, tačiau akcijų apyvarta biržoje buvo nedidelė. Bendrovė pranešė, kad sausio mėnesio pajamos pasiekė 15,3 mln. eurų ir buvo 7,7 proc. didesnės nei pernai. Per visus šiuos metus „Apranga“ planuoja apyvartą padidinti 11 proc. (iki 204 mln. eurų), o įmonės vadovas R. Perveneckas sausio apyvartos augimą įvertino kaip neblogą ir gerokai geresnį nei rinkos nuotaikos. Artimiausiomis dienomis bendrovės svarbesnių naujienų neplanuoja skelbti, todėl vyraus techninė prekyba, o didesnis dėmesys, tikėtina, teks stabiliai dividendus mokančių bendrovių akcijoms.