JAV indeksai ir vakar sugebėjo sumušti rekordus. Stipriausiai į viršų šovė daugiausiai iš technologijų bendrovių sudarytas Nasdaq, kurio prieaugis siekė beveik 1%. S&P 500 fiksavo kiek nuosaikesnį prieaugį, tačiau taip pat dar kartą užsidarė rekordinėse aukštumose. Industrinis Dow Jones pasiekė aukščiausią lygį nuo vasario mėnesio, o iki rekordo jam trūksta vos 1,9%. Rinkos dalyviai palankiai sutiko naujienas, jog Kanados užsienio reikalų ministrė C. Freeland susitiko su D. Trumpo administracijos atstovais toliau diskutuoti ir spręsti tarp abiejų valstybių kilusius prekybos nesutarimus. Iš derybų su Kinija kol kas didelio progreso nėra matyti. Kinijos prekybos ministerijos atstovai šiandien pranešė, jog nesutarimai dėl prekybos sąlygų su JAV gali būti išspręsti tik tada, kai abi šalys derėsis tarpusavyje kaip lygi su lygi. Tiesa, nepaisant JAV tarifų grėsmių Kinija yra pasiruošusi ir toliau nuosekliai didinti šalies ekonomikos atvirumą ir prieinamumą užsienio valstybėms ir investuotojams.

Vakar daugelį taip pat maloniai nustebino išankstinius lūkesčius pranokęs paskelbtas preliminarus praėjusio ketvirčio BVP augimas, kuris siekė 4,2% (sumetinta). Ekonomistai prognozavo 4% plėtą. Ekonomikos augimas praėjusį ketvirtį buvo greičiausias per pastaruosius keturis metus. Stipriai brango Amazon akcijos, kurių kaina pasiekė rekordines aukštumas, o bendra kompanijos kapitalizacija dar labiau priartėjo prie 1 trln. USD ribos. Šiandien jos ir toliau brangsta. Prie to labiausiai prisidėjo naujienos iš Amazon sekančių analitikų. Investicinio banko Morgan Stanley analitikas B. Nowakas, stipriai pakėlė rekomenduojamą tikslinę Amazon akcijos kainą. Ji buvo padidinta nuo 1 800 USD iki 2 500 USD. B. Nowakas mato didelį augimo potencialą tarp visų bendrovės veiklų iki 2022 metų. Šiandien galėsime įvertinti nemažai skelbiamų JAV makroekonomikos rodiklių (žiūrėti žemiau). Rytojaus prekybos sesija turėtų būti vangoka, kadangi pirmadienį JAV akcijų biržos dėl švenčių bus uždarytos.

Azijos akcijų rinkose šiandien labiausiai dominavo raudona spalva. Daugelis pagrindinių regiono indeksų krito žemyn. Iš jų vieninteliam Nikkei 225 pavyko fiksuoti itin nedidelį prieaugį. Stipriausiai atrodė brangę šalies kalnakasybos bendrovių vertybiniai popieriai. Honkonge akcijos bendrai pigo beveik 0,9%, Šanchajuje – kiek daugiau nei 1,1%. Nuvylė Australijoje pasirodę keli makroekonominiai rodikliai. Per antrą šių metų ketvirtį privataus kapitalo investicijų apimtys, palyginti su pirmu ketvirčiu, mažėjo 2,5%. Ekonomistai prognozavo 0,6% sieksiantį augimą. Šalies kompanijos nesiryžta didinti investicijų. Naujų investicijų srautai mažėjo daugelyje šalies sektorių, tarp jų labiausiai traukėsi naujų pastatų ir infrastruktūros statybos. Tai atspindi ir stipriai krentantis naujai statybai išduotų leidimų skaičius. Liepos mėnesį šis rodiklis, palyginti su birželiu, traukėsi net 5,2%. Buvo prognozuota 2,2% mažėjimas. Po pasirodžiusių naujienų pigo Australijos doleris.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien taip pat nėra pačios pozityviausios. Pagrindiniai regiono indeksai slenka žemyn. Stipriausiai nuosmukis kol kas yra jaučiamas Ispanijos ir Jungtinės Karalystės akcijų biržose. Remiantis išankstiniais duomenimis, Ispanijoje infliacijos augimas rugpjūčio mėnesį siekė 2,2% (sumetinta). Jis atitiko lūkesčius. Labiausiai išaugo elektros kainos. Kiek mažiau nei praėjusių metų rugpjūtį šalyje brango kuras ir jo produktai.

Vokietijos darbo rinka ir toliau yra stipri. Rugpjūtį šalies nedarbo lygis išliko tame pačiame lygyje kaip ir liepos mėnesį bei siekė 5,2%. Tai žemiausias lygis nuo 1992 metų, kuomet tokią statistiką oficialiai pradėta rinkti. Palyginimui, Europos Sąjungoje nedarbo lygis birželio mėnesį siekė 6,9%. Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje liepos mėnesį stiprokai smuko automobilių gamybos apimtys. Iš viso praėjusį mėnesį šalyje buvo pagaminta 121 tūkst. automobilių, t.y. 11% mažiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais, kuomet buvo pagaminta beveik 136 tūkst.

Stipriai sumenko pačios JK vartotojų paklausa, kuri buvo net 35% mažesnė nei 2017 metų liepą. Eksportuotų automobilių apimčių pokytis buvo kiek mažesnis. Tarp pavienių bendrovių pastebimai pinga JK NT vystytojų ir turto valdytojų Intu, Hammerson bei Klepierre akcijos. Investicinis bankas Morgan Stanley pablogino savo rekomendaciją šių kompanijų atžvilgiu iki „nepralenks rinkos“.

Nafta brangsta. WTI tipo naftos kaina vienu metu viršijo ir 70 USD už barelį ribą. Vakar pranešta, kad per praėjusią savaitę JAV naftos atsargos sumažėjo 2,6 mln. barelių. Tai gerokai daugiau nei prognozuota. Amerikos degalų institutas prognozavo, jog pokytis bus visiškai minimalus, tiesa, teigiamas. Kiti analitikai tikėjosi 0,7 mln. barelių siekiančio kritimo. Šiandien pinga daugelis metalų. Jų priešakyje varis ir sidabras. Pastarojo kaina buvo priartėjusi prie psichologiškai svarbios 14,5 USD už unciją ribos, tiesa, vėliau nežymiai atšoko. Paskutinį kartą sidabro kaina tokiame lygyje buvo 2016 metų pradžioje.

Šiandien JAV viešins gamintojų kainų pokyčius, asmenines vartotojų išlaidas ir pajamas bei bedarbių paraiškų skaičių. Rytoj sužinosime euro zonos išankstinius infliacijos duomenis bei nedarbo lygį. Bus skelbiami Vokietijos mažmenininkų pardavimai ir Čikagos pirkimo vadybininkų bei patikslintas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją