Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi telekomunikacijų paslaugų milžinė Vodafone Group Plc (+5,39 proc.) pradžiugino paskelbusi, kad mato aiškų įrodymų, jog svarbiausiose Europos rinkose situacija stabilizuojasi (FTSE 100 +0,24 proc.). Vokietijos vartojimo prekių bendrovės Henkel AG (+4,55 proc.) trečiojo ketvirčio pelnas ir pardavimai pasitaisė, palaikomi sparčiai augančios paklausos besivystančiose pasaulio šalyse (DAX +0,18 proc.). Pasyviau vyko prekyba akcijomis JAV, kur buvo minima Veterano diena, o investuotojams trūko įdomesnių naujienų iš bendrovių ir vakar neveikusios obligacijų rinkos (S&P 500 +0,07 proc., DOW JONES +0,01 proc.). EUR/USD kursas šoktelėjęs iki 1,2479 JAV dolerio už eurą.

Nuotaikos geros ir Azijos akcijų rinkose. Japonijoje (08:00 Lietuvos laiku NIKKEI 225 +0,68 proc.) ūpą toliau kelia žinios apie ekonomikos stimuliavimo priemones – Japonijos jenai susilpnėjus iki 2007 m. lygio (USD/JPY kursas siekia 115,42 jenos už JAV dolerį), investuotojai teigiamai sutiko naujienas, kad šalies premjeras Š. Abe‘as (Shinzo Abe) svarsto atidėti pardavimų mokesčio didinimą ir paramai užsitikrinti iki metų pabaigos ketina surengti išankstinius parlamento rinkimus. Investuotojų džiugesys dėl kitą pirmadienį pradėsiančios veikti Kinijos ir Honkongo vertybinių popierių biržų prekybinės jungties skatina pirkėjus užsitikrinti pozicijas ir kelia akcijų vertes aukštyn (08:00 Lietuvos laiku Kinijos SHANGHAI COMPOSITE kilstelėjęs 0,05 proc., Honkongo HANG SENG +0,14 proc.).

Naftą eksportuojančių šalių organizacijai (angl. OPEC) priklausančių valstybių atstovai Vienoje susitiks po dviejų savaičių, lapkričio 27 dieną. Daugėja skeptikų, kad, nors JAV žaliavinės naftos pasiūla tolygiai auga, OPEC šalys, tiekiančios 40 proc. visos pasaulio naftos, artėjančiame susitikime gamybos apimčių nesumažins. Iki aiškių sprendimų naftos kaina pasmerkta blaškytis ir kol kas tik krenta (08:00 Lietuvos laiku Brent rūšies nafta atpigusi iki 81,16 JAV dolerio už barelį, arba lygio, fiksuoto prieš daugiau negu ketverius metus, 2010 m. rudenį).

Savaitės pabaigoje ekonominių rodiklių kalendorius pradės pildytis. Ketvirtadienio rytą skelbiami Kinijos pramonės produkcijos ir mažmeninės prekybos apyvartos rodikliai (prognozuojama, kad apimtys spalį nesikeitė ir per praėjusius metus augo 8 proc. ir 11,6 proc. atitinkamai). Taip pat paaiškės vartojimo kainų spalio mėnesį tendencijos didžiosiose euro zonos ekonomikose. Prognozuojama, kad Prancūzijoje situacija išliks pastebimai geresnė – tikimasi, kad čia vartojimo kainų indeksas kilstelėjo 0,4 proc., o Vokietijoje – smuko 0,3 proc. antrą mėnesį iš eilės. Kaip įprasta, ketvirtadienį laukiama informacijos apie JAV bedarbių paraiškų savaitės pokytį (prognozuojama 280 tūkst.).

Baltijos šalių akcijų rinkose indeksų vertės smuktelėjo (OMXBB -0,12 proc., OMXV -0,08 proc.). Aktyviausiai domėtasi „Šiaulių banko“ (-1,06 proc.) akcijomis. Nors naujienų nebuvo skelbta, tačiau keletui stambesnių pardavėjų panorus akcijas parduoti kiek agresyviau, akcijų kaina nukrito iki žemiausio pastarųjų 4 savaičių lygmens (0,281 euro). Vis dėlto pastebimai išaugusi apyvarta parodo, kad pirkėjai taip pat nesnaudė ir naudodamiesi kainos smukimu pildėsi investicinius portfelius. Greičiausiai pardavėjai dar nepasitraukė iš rinkos, todėl šiandien galima tikėtis panašios tendencijos, tik su mažesniu kainos nuosmukiu. Pasibaigus prekybos sesijai „Silvano Fashion Group“ (+1,62 proc.) paskelbė trečiojo ketvirčio ir devynių mėnesių veiklos ataskaitą. Bendrovės pajamos trečiąjį ketvirtį išaugo 8,8 proc., o grynojo pelno uždirbta 3,4 mln. eurų, t.y. 10,1 proc. daugiau negu pernai. Visgi reikia atkreipti dėmesį į tai, kad 2,44 mln. eurų buvo uždirbta iš valiutos kurso pokyčio, o įtempta geopolitinė situacija išlieka didžiausiu rizikos veiksniu. Neeilinis Latvijos farmacijos bendrovės „Grindeks“ akcininkų susirinkimas nesvarstė dividendų išmokėjimo, tačiau įpareigojo valdybą įvertinti galimus investavimo projektus Rusijoje ir sušaukti naują susirinkimą dar šiemet, o į jo dienotvarkę įtraukti dividendų išmokėjimo klausimą.