Remiantis oficialiu valiutos kursu, Jungtinių Valstijų valiuta į viršų šoktelėjo 61 kapeika (0,04 Lt). Lyginant su paskutiniu ankstesnės biržos sesijos sandoriu, doleris pabrango 15,77 kapeikomis (0,01 Lt).
Vidutinis euro kursas ateities sandorių atžvilgiu šoktelėjo 62,25 kapeikomis (0,04 Lt) ir siekė 49,9658 rublius (3,50 Lt). Už vieną eurą dabar siūloma 50,01 rublio.
Rusijoje ir toliau prastėjant makroekonominėms sąlygoms, kaip skelbia „Finmarket“, dolerio kursas kopia į istorines aukštumas. Dviejų valiutų krepšelis taip pat pasiekė naują viršūnę ir siekia 44,1 rublius (3,08 Lt).
„Šiuo metu, atsižvelgiant į dabartines naftos kainas, ekonominiu požiūriu pagrįstas rublio kursas yra 41 rublio (2,87 Lt) zonoje. Tai reiškia, kad, jeigu pokyčių į gerąją pusę nebus, 40 rublių už dolerį ribą rublis kirs labai lengvai. Jeigu 40 rublių riba bus peržengta, greičiausiai kils „isterija“, kuri rublį sumenkins iki 45 rublių (3,15 Lt) už dolerį ribos. Aišku, paskui situacija pagerės“, - mano ekspertas.
Specialisto teigimu, esant dabartinėms sąlygoms, Rusijos centrinio banko taikomos rublio kurso ir ekonominio aktyvumo reguliavimo priemonės turės tik minimalios įtakos – net ir tuo atveju, jeigu Rusijos centrinis bankas padidins rublio kursą, dėl bendros neigiamos ekonomikos situacijos rinka to net nepastebės.
„Šiuo metu pagrindinis veiksnys, lemiantys rublio kurso dinamiką, yra netikrumas, kurį sukelia didelės geopolitinės rizikos. Sumenkusi naftos kaina taip pat turi įtakos rublio kursui. Tačiau yra vilties, kad baisiausias konflikto etapas jau baigtas, dabar jis sprendžiamas. Bet manau, kad dar pasieksime ir antrąjį dugną – kalbant tiek apie rublio kursą, tiek apie fondų rinką“, - mano specialistas.