Į DELFI kreipėsi sostinės Fabijoniškių rajone gyvenantis Saulius (vardas pakeistas – red. past.), kuris pasakojo ilgai kovojęs su aptvertomis automobilių stovėjimo vietomis savo kieme.
„Mano kieme yra įrengtos papildomos parkavimo vietos „eglutės“ principu. Tos vietos yra jau kažkur nuo 1993 m. ir visos užrakintos su specialiai įrengtais stulpeliais, kuriuos gali atrakinti tik vietos „šeimininkas“. Dabar jau 2013 m. ir savaime suprantama, kad automobilių kiekis labai padidėjęs ir nėra kur jų statyti“, - pasakojo vilnietis.
Pasak Sauliaus, dėl automobilių stovėjimo vietų trūkumo jis savo transporto priemonę palieka prie artimiausios parduotuvės. Tačiau jį siutina tai, kad palikęs automobilį toli nuo namų jis mato, kad iš 11 stulpeliais aptvertų stovėjimo vietų keturios naktimis būna užrakintos, bet tuščios.
„Ir vieną dieną man tai atsibodo“, - ryžtingai tarė sostinės gyventojas.
Pripažino nelegaliais
Prieš tris mėnesius Saulius kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę dėl galimai nelegalių užtvarų.
„Man pasakė, kad mėnesio laikotarpiu viskas bus išsiaiškinta. Ir labai nustebau, kai kovo viduryje nuvykęs į savivaldybę sužinojau, kad nieko dar nepadaryta, o mano prašymui duotas statusas „baigtas“, - teigė vilnietis.
Tačiau Saulius rankų nenuleido ir parašė dar vieną prašymą.
Po savaitės vyras sulaukė savivaldybės atsakymo, kad stulpeliai yra pripažinti savarankiškai įrengti ir turi būti panaikinti. Paskambinus į savivaldybę jam buvo pažadėta, kad per keletą savaičių stulpeliai bus panaikinti.
„Bet visiškai nieko nebuvo padaryta“, - balandžio pabaigoje skundėsi vilnietis.
Sostinės gyventojas teigė nusivylęs savivaldybės darbuotojais, kurie neįvykdo savo pažado, o jam vis dar tenka statyti automobilį pakankamai toli nuo namų ir stebėti nenaudojamas, bet užrakintas vietas namo kieme.
Už nelegaliai aptvertas stovėjimo vietas bauda – iki 2 tūkst. Lt
Vis dėlto vilniečiui pavyko pasiekti savo tikslo – kaip teigia Vilniaus miesto savivaldybė, neleistinai įrengti stulpeliai buvo nupjauti balandžio 30 d.
Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, gavus skundą dėl galimai nelegalių užtvarų pradedamas tyrimas. Nustačius, kad gyventojai juos sumontavo savavališkai, savivaldybė šalina konstrukcijas – pjaunant užtvarus dalyvauja ir antstolis.
Ilgiau užtvarų pašalinimas gali užtrukti todėl, kad vienu metu nelegalūs užtvarai yra šalinami skirtinguose miesto vietuose.
„Kadangi užtvarų pašalinimas priklauso ne tik nuo Viešosios tvarkos, bet ir antstolių darbo bei darbuotojų, kurie pjauna stulpelius, kartais darbai šiek tiek gali užtrukti“, - atsakyme DELFI teigia Vilniaus miesto savivaldybė.
Už nelegaliai aptvertas automobilių stovėjimo aikšteles gresia įspėjimas arba bauda iki 2 tūkst. Lt.
Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, pernai buvo sulaukta 25 skundų iš gyventojų dėl be leidimo aptvertų stovėjimų aikštelių.
Kartais savivaldybės darbuotojams tenka į tą pačią vietą važiuoti ir ne po vieną kartą – mat gyventojai, nupjovus stulpelius, juos suskuba vėl įrengti. Kartais taip pat nepavyksta rasti kaltininkų – kaimynas įskundžia kaimyną, tačiau pavardės nenurodo arba nežino.