Įmonė pirmadienį pranešė, kad numato investuoti 7 mln. eurų, po rekonstrukcijos 2898 kvadratinių metrų angaro plotas pasieks 5500 kvadratinių metrų, bus sukurta 200 naujų darbo vietų.

Šiuo metu projektą vertina nacionaliniam saugumui svarbius sandorius tikrinanti vyriausybinė komisija.

„Šiuo metu vyksta patikros procedūros dėl dukterinės „Avia Solutions Group“ bendrovės „VA Reals“ planuojamų investicijų. Kai tik bus gauta patikros procedūros metu surinkta informacija, komisija rinksis į posėdį“, – BNS sakė premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Pastaraisiais metais Lietuvos nacionalinio saugumo institucijos atsargiai vertino verslininko Gedimino Žiemelio valdomos „Avia Solutions Group“ investicijas dėl jos ankstesnės veiklos Maskvos Žukovskio oro uoste.

Įmonių grupė nurodo, kad ji dar 2018 metais nutraukė visas sąsajas su Žukovskio oro uosto projektu ir pardavė turėtą įmonės, valdžiusios šį oro uostą, dalį.

„Su šiuo sprendimu buvo išsamiai supažindinta ir Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisija“, – rašoma pranešime spaudai.

Anot pranešimo, visi įmonių plėtros projektai yra finansuojami „Avia Solutions Group“ lėšomis bei JAV ir Jungtinės Karalystės rinkose iš institucinių investuotojų pritrauktomis investicijomis.

Patikros filtras

Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos komisijai priklauso skirtingų ministerijų, teisėsaugos ir žvalgybos tarnybų atstovai.

Investicijos oro uosto yra jos dėmesio akiratyje, nes oro uostai yra įtraukti į pirmos kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą.

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas sako tikįs, kad Vyriausybės komisija priims principingą sprendimą, įvertinusi galimus investuotojo ryšius su nedraugiškomis Lietuvai šalimis.

„Investicijos į strateginius objektus turi griežtai atitikti transatlantinius ir euroatlantinius saugumo kriterijus .Tikiuosi, kad Vyriausybės komisija atidžiai įvertins galimus potencialaus investuotojo ryšius su nedraugiškomis Lietuvos valstybėmis ar jų struktūromis bei priims principingą sprendimą“, – BNS pirmadienį sakė L. Kasčiūnas.

Vyriausybinė komisija dėl nacionalinio saugumo interesų 2015 metais blokavo „Avia Solutions Group“ planus plėstis Vilniaus oro uoste.

Investicijų planai

„Avia Solutions Group“ pranešimą spaudai apie investicijas išplatino po to, kai praeitą savaitę BNS pateikė klausimų apie planus plėstis Vilniaus oro uoste.

Pranešime spaudai teigiama, kad naujoji grupės 2020–2025 metų investicijų programa viršys 500 milijonų eurų.

„Investicijos skirtos naujų orlaivių remonto angarų, pilotų mokymo centrų statybai, įmonių ir orlaivių įsigijimui, verslo infrastruktūros vystymui bei naujų skaitmeninių technologijų diegimui“, – rašoma pranešime.

Grupė nurodo, kad įvairiose pasaulio šalyse aptarnauja ir savo paslaugas teikia daugiau nei 500 avialinijų, didžiausioms pasaulyje logistikos kompanijoms, įskaitant DHL, „Fedex“, teigiama, kad tarp bendrovės klientų yra ir įvairių šalių prezidentų administracijos, NATO, Jungtinės Tautos, Pasaulio sveikatos organizacija, Tarptautinis olimpinis komitetas, pasaulinės sporto federacijos, įvairių sporto šakų rinktinės.

Anot pranešimo, Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje statomas 14 tūkst. kvadratinių metrų „FL Technics“ orlaivių variklių remonto cechas, o Vilniuje esančioje Dariaus ir Girėno gatvėje vystomas „Aerocity“ rajonas su daugiau nei 50 tūkst. kvadratinių metrų biurų, viešbučių ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų apartamentų kompleksu.

Bendrovė teigia, kad čia 2025 metais dirbs ir gyvens daugiau nei 8 tūkst. specialistų, aptarnaujančių įmonių grupę visame pasaulyje, o bendros investicijos į šiuos projektus viršys 50 milijonų eurų neskaitant prieš tai atliktų investicijų.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (86)