Pasak Latvijos susisiekimo ministro, Baltarusijos valdžios sprendimas priverstinai nutupdyti Minske „Ryanair“ keleivinį lėktuvą, kuriuo skrido Baltarusijos opozicijos koordinacinės tarybos narys Ramanas Pratasevičius, yra nekasdienė situacija, kelianti daugybę klausimų dėl skrydžių saugumo Baltarusijos oro erdvėje, rašo portalas rus.lsm.lv.

„Mūsų nacionalinė aviacijos bendrovė „airBaltic“ nepertraukiamai stebi, kokia yra padėtis, susijusi su saugumu įvairių šalių oro erdvėje. Ir jau priėmė sprendimą kol kas nenaudoti Baltarusijos oro erdvės atliekant savo skrydžius. Savo rekomendacijas pateiks ir Latvijos civilinės aviacijos agentūra“, – kalbėjo ministras.

T. Linkaitis paragino keleivius sekti aktualią situaciją, susijusią su skrydžiais į Baltarusiją ir iš jos Rygos Tarptautinio oro uosto tinklalapyje ir aviacijos bendrovių, atliekančių tokius skrydžius, svetainėse.

Pasak „Air Baltic“ korporatyvinės komunikacijos vadovės Alisės Briedės, vadovaujantis Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūros rekomendacija atsargiai dirbti Minske ar virš jo, bendrovė nusprendė reisuose iš Rygos į Odesą ir Tbilisį vengti Baltarusijos oro erdvės.

„Vakar, kai buvo gauta informacija apie nukreiptą komercinį skrydį į Minską, „Air Baltic“ nusprendė vengti patekti Baltarusijos oro erdvės, kol padėtis neišaiškės arba sprendimą priima valdžios institucijos“, – komentare BNS teigė A. Briedė.

„Mūsų keleivių ir darbuotojų sauga ir sveikata yra pagrindinis aviakompanijos prioritetas. Šiuo metu
„Air Baltic“ ir toliau atidžiai stebi situaciją“, – pridūrė ji.

„Ryanair“ laukia ES ir NATO sprendimų

„Ryanair“, kurios keleivinis lėktuvas sekmadienį buvo priverstinai nutupdytas Minske, pranešė šiuo metu laukianti Europos Sąjungos ir NATO institucijų sprendimų.

„Dabar tai sprendžia ES saugos ir saugumo agentūros ir NATO. „Ryanair“ visapusiškai bendradarbiauja su jais ir mes negalime daugiau komentuoti dėl saugumo“, – BNS teigė įmonė.

„Wizz Air“ jau nukreipė vieną skrydį

„Wizz Air“ vyresnysis korporatyvinės komunikacijos vadovas Andrasas Rado BNS informavo, jog skrendant iš Kijevo į Taliną vengiama Baltarusijos erdvės, o situacija toliau stebima.

„Galime patvirtinti, kad pirmadienio skrydis iš Kijevo į Taliną yra nukreiptas, išvengiant Baltarusijos oro erdvės. Mes nuolat stebime ir vertiname situaciją“, – teigė A. Rado.

Bendrovės kol kas nekomentavo, ar toliau skrydžiai taip pat bus nukreipiami virš kitų šalių oro erdvės.

„Avia Solutions Group“: įmonės aplenks Baltarusijos oro erdvę

„Avia Solutions Group“ grupės įmonės, kurios užsiima keleivių pervežimu, atidžiai seka susidariusią padėtį bei laukia kompetentingų civilinės aviacijos institucijų nurodymų ir vertinimų dėl skrydžių organizavimo.

„Mūsų oro vežėjų pagrindiniai prioritetai yra saugūs skrydžiai ir keleivių saugumas, todėl grupės įmonės, vertindamos susidariusią situaciją bei nesant oficialių išaiškinimų, keičia skrydžių maršrutus ir aplenks Baltarusijos oro erdvę“, – sakoma įmonių grupės pranešime.

Verslininko Gedimino Žiemelio valdoma aviacijos verslo grupė „Avia Solutions Group“ valdo užsakomųjų skrydžių bendrovę „KlasJet“ ir lėktuvų nuomos, techninės priežiūros ir draudimo (ACMI) bendrovę „Avion Express“.

Kelionių organizatorė „Tez Tour“ BNS teigė, kad įmonės partnerės – oro bendrovės – nusprendė neskraidyti virš Baltarusijos oro erdvės.

„Keliautojai jokių nepatogumų dėl to nepatirs, visi suplanuoti skrydžiai ir toliau bus vykdomi pagal grafiką. (...) Bendrovės „Get Jet Airlines“ ir „Avion express“, kurios skraidina „Tez Tour“ keliautojus, artimiausius numatytus skrydžius vykdys pagal grafiką, aplenkdami Baltarusijos oro erdvę“, – teigė įmonės atstovė Inga Aukštuolytė.

Štai, kaip atrodė šiandienos „airBaltic“ skrydžiai iš Rygos į Tbilisį ir iš Rygos į Odesą.

„airBaltic“ skrydžiai aplenkiant Baltarusiją
„airBaltic“ skrydžiai aplenkiant Baltarusiją

Kaip primena BNS, sekmadienį Minske priverstinai buvo nutupdytas iš Atėnų į Vilnių skridęs keleivinis „Ryanair“ lėktuvas. Minėtu „Ryanair“ lėktuvu skrido Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir blogeris, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas R. Pratasevičius bei S. Sapega. Lėktuvui nusileidus Minske, jie sulaikyti.

Lietuvos duomenimis, lėktuve buvo 171 keleivis, iš jų – 94 Lietuvos piliečiai, taip pat 11 graikų, devyni prancūzai, po keletą baltarusių, lenkų, rumunų, vokiečių, latvių, rusų, taip pat Sakartvelo ir kitų šalių piliečių. Praleidę Minsko oro uoste maždaug septynias valandas, jie, išskyrus R. Pratasevičių, jo draugę ir dar keturis asmenis, parskrido į Vilnių.

Civiliniam orlaiviui nutupdyti Baltarusija pasitelkė naikintuvą ir karinį sraigtasparnį.

Lietuvos vadovas ir užsienio reikalų ministras tai pavadino valstybinio terorizmo aktu, Lietuvos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl orlaivio užgrobimo.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį sakė kelsiąs klausimą, kad Baltarusijos oro erdvė būtų pripažinta nesaugia civilinei aviacijai erdve, o Baltarusijos aviakompanijos „Belavia“ lėktuvai netektų teisės leistis ES ir NATO valstybių oro uostuose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (216)