„Dar neteko detaliai susipažinti su prokuratūros raštu ir tikrai bus įdomu paskaityti, bet tai dar kartą patvirtina tai, ką aš ir iš savo patirties galiu pasakyti – kad šiuose gatvių tvarkymo projektuose tikrai ne visi aspektai buvo numatyti. Ir aišku, kad tokie dalykai kaip saugumas ir priešgaisrinė sauga yra labai svarbūs“, – antradienį LRT radijui teigė V. Benkunskas.

Sostinės meras taip pat paminėjo, kad tolimesni Vilniuje vykdomi gatvių tvarkymo projektai bus vykdomi atidžiau, atsižvelgiant į visuomenės ir skirtingų valstybės tarnybų poreikius.

„Mums yra tekę matyti ir kitų trūkumų, pavyzdžiui, kad įvažiavimai į kiemus buvo per siauri padaryti ir sunkiasvorės mašinos, tokios kaip aptarnaujančios atliekas, negalėjo įvažiuoti. Tai tas dar kartą sako, kad šie projektai, kurie nors galimai yra savaimę teisingi, nes daro mūsų gatves gražesnes, turi būti labai atidžiai suprojektuoti, prieš juos vykdant visuomenė ir tarnybos turi būti informuotos. Ir tik tada tai turi būti įgyvendinta“, – aiškino jis.

ELTA primena, kad Vilniaus apygardos prokuratūra pirmadienį pranešė, kad ištyrus miesto savivaldybės administracijos veiksmus, susijusius su sostinėje atliekamais gatvių pertvarkymo darbais, priimtas nutarimas taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Pasak prokuratūros, tyrimo dėl galimo viešojo intereso pažeidimo metu nustatyta, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nevykdė jos kompetencijai priskirtų statybos valstybinės priežiūros funkcijų, neatliko remontuojamų ir rekonstruojamų gatvių statybos darbų, kurie Vilniaus gyventojų tarpe sukėlė didelį rezonansą, patikrinimo.

Dėl to prokuratūra pareikalavo iš Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atlikti konkrečių septyniolikos gatvių pertvarkymo darbų teisinį vertinimą, įvertinant atliktų, atliekamų ar planuojamų atlikti darbų apimtis, identifikuojant konkrečią statybos rūšį, įvertinant faktiškai atliktų statybos darbų apimtis vietoje ir šių darbų teisėtumą. Prokuroro nutarimu taip pat reikalaujama atlikti projektinių sprendinių bei vadovaujantis jais išduotų statybą leidžiančių dokumentų teisėtumo bei statybos užbaigimo proceso teisinį vertinimą.

Prokuroras šiuo nutarimu taip pat pareikalavo iš Vilniaus miesto savivaldybės pašalinti esamas kliūtis – stulpelius, gėlių klombas, atitvarus, lauko kavinių inventorių ir pan. – trukdančias priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo automobilių judėjimui Vilniaus senamiestyje ir kitose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos nurodytose vietose.