Tuo tarpu Palangos oro uostas, pagal augimo tempą (61 proc. daugiau keleivių) – antras Europoje. Greičiau keleivių skaičius didėjo tik Oradėjos oro uoste Rumunijoje, teigiama pranešime spaudai.

Labiausiai tai lėmė naujų krypčių populiarumas – skrydžiai pradėti vykdyti į Varšuvą, Kijevą, Minską ir du Londono oro uostus – Stanstedo ir Lutono. Būtent Londono Lutono oro uostas ir yra populiariausia keliaujančių iš Palangos kryptis.

Iš Vilniaus reguliarūs skrydžiai vykdomi 55 kryptimis, žmonių susidomėjimo sulaukė ir nauji skrydžiai – šiemet tiesiogiai iš Vilniaus galima nuskristi į Birmingemą, Ciurichą, Nicą ir Lvovą Ukrainoje.

„Keleivių skaičiaus augimas pastebimas net 34 kryptyse iš Vilniaus oro uosto, planus ir lūkesčius pateisino ir nauji skrydžiai. Labiausiai padaugėjo skrendančiųjų į Stokholmą, Taliną, Kijevą. Tai galima paaiškinti geru ir patogiu skrydžių grafiku, aktyviais oro linijų rinkodaros veiksmais“, – pranešime spaudai cituojamas Vilniaus oro uosto direktorius Artūras Stankevičius.Vilniaus oro uostas jau aptarnavo daugiau kaip tris milijonus keleivių ir 15 procentų pagerino praėjusių metų rezultatus. Naujomis kryptimis – į Birmingemą, Berlyno Šenefeldo oro uostą, Ciurichą, Nicą ir Lvovą – keliavo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

Nuo kovo mėnesio pabaigos „Wizzair“ iš Kauno skraidina į Londono Lutono oro uostą. Tai ir dažnesni „Ryanair“ skrydžiai šia kryptimi rugsėjo mėnesį Londoną padarė populiariausia kryptimi skrendant iš Kauno oro uosto.

Rugsėjį į Londoną iš Kauno skrido net 9 tūkst. daugiau žmonių nei pernai per tą patį laikotarpį. Padaugėjo ir skrendančiųjų į Kopenhagą, Maltą, Alikantę, Šanoną ir Pafosą.

Iš Kauno skrydžiai rugsėjį buvo vykdomi 15 reguliarių krypčių.

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2015 metus jie aptarnavo 4,2 milijono keleivių ir 50 tūkstančių skrydžių. Šiuo metu iš Lietuvos oro uostų 18 aviakompanijų skraido 68 kryptimis į 56 miestus 26 šalyse Europoje ir už jos ribų, o šalies pasiekiamumą dar labiau didina daugiau kaip 7 užsakomųjų skrydžių bendrovės.

Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos Bendrojo vidaus produkto prisideda 2,5 proc.