„Pasiūlymas įdomus, aišku, prieš tai buvo pasiūlymas steigti atskirą Regionų ministeriją – jis išlieka, jis svarstytinas. Viską reikia apsvarstyti“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė E. Sabutis.
Idėją steigti Infrastruktūros ministeriją iškėlė prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius, reaguodamas į dėl biurokratinių kliūčių stringančias aukštųjų technologijų miestelio „Teltonika“ statybas, Vilniuje planuojant gaminti Taivano puslaidininkių lustus.
Socialdemokratų kandidato į ministrus teigimu, ministerijų jungimas įmanomas, prieš tai apsvarsčius, kaip greitai ir efektyviai šį procesą galima užbaigti.
„Reikia pažiūrėti, kurios būtent konkrečiai sritys gali būti apjungiamos ir kaip. (...) Ir pats svarbiausias dalykas – kokio tikslo siekiama“, – pabrėžė E. Sabutis.
Šią savaitę paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas tvirtino, kad ministerijų jungimas Vyriausybės programoje nėra numatytas, tačiau ateityje siūlymas gali būti svarstomas.
Šalies vadovas Gitanas Nausėda anksčiau taip pat pasiūlė steigti naują Regionų ministeriją, kuri iš Vidaus reikalų ministerijos (VRM) perimtų regionų politikos formavimo atsakomybę ir prisidėtų prie tarybų ir savivaldos savarankiškumo didinimo.
Anot jo, Regionų ministerija taip pat galėtų perimti funkcijas ir iš kitų ministerijų, kurios leistų jai vykdyti regionų lūkesčius atitinkančią nacionalinę politiką. Šių minčių kontekste prezidentas svarstė apie Energetikos ministerijos egzistavimo tikslingumą. Tiesa, dabartinis laikinasis energetikos ministras Dainius Kreivys siūlymams sujungti jo vadovaujamą ministeriją nepritarė.
Sabutis: jei tapsiu susisiekimo ministru, pagrindinis klausimas bus tvarus, o ne atliktinis, kelių finansavimas
Socialdemokratas E. Sabutis tvirtina, kad savo kadencijos metu bandys užtikrinti tvarų kelių ir tiltų projektų finansavimą. Anot jo, žvelgiant į tai, kaip nueinanti Vyriausybė finansavo kelius, susidarydavo įspūdis, jog tam buvo skiriamos tik „likusios“ lėšos nuo svarbesnių sričių.
„Kiekvieną kartą, kai prezidentas organizavo regionų forumą, rengė susitikimus su Savivaldybių asociacijos atstovais ir vadovais, tai pats pagrindinis klausimas – tvarus kelių finansavimas. Tai įvairių projektų finansavimas, naujų ir esamų. Be to ir griūvančių tiltų“, – ketvirtadienį žurnalistams kalbėjo E. Sabutis.
„Bandant aiškintis, kaip finansuojami keliai, tai susidaro įspūdis, kad visada yra svarbesnių sričių, o kas atlieka, tas finansuoti keliams“, – vertino jis.
Paklaustas, kaip užtikrintų stabilesnį ir tvaresnį finansavimą, kandidatas į ministrus teigė, kad galima imti Lenkijos kelių fondo pavyzdį.
„Pats geriausias pavyzdys, kuris ne kartą minėtas, tai Lenkijos pavyzdys. Ten sukuriamas fondas su tvariomis pajamomis. Ir į tą fondą niekas neįlys. Ir būtent jis būtų skirtas kelių finansavimui ir plėtrai“, – tvirtino jis.
Išrinktasis premjeras Gintautas Paluckas teigia ketvirtadienį vykusiame susitikime su prezidentu Gitanu Nausėda aptaręs galimą Ministrų kabineto sudėtį. Jis patvirtina, kad į krašto apsaugos ministrus yra siūloma Dovilės Šakalienės kandidatūra, o į užsienio reikalų ministrus – prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys.
Jis taip pat įvardijo ir kitas socialdemokratams deleguotų ministerijų vadovų kandidatūras.
„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – Raminta Popovienė, kalbant apie Vidaus reikalų ministeriją – bus siūloma Nerijui Cesiuliui užimti šias pareigas, kalbant apie Susisiekimo ministeriją – Eugenijus Sabutis“, – vardijo G. Paluckas, pridurdamas, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai siūloma vadovauti Inga Ruginienė.
ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimas apsisprendė ir pritarė naujosios centro kairės koalicijos lyderio, socialdemokrato G. Palucko kandidatūrai į premjerus.
Seimui pritarus, G. Paluckas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo turės pristatyti parlamentui sudarytą ir prezidento patvirtiną Ministrų kabinetą bei teikti svarstyti Vyriausybės programą.