Panevėžio apygardos teismas liepos 4 dieną pripažino neteisėtu Vilniaus savivaldybės sprendimą, kuriuo bendrovės pripažintos dviejų bendros beveik 40 mln. eurų vertės konkurso dalių, kurių vertė – 16,1 mln. eurų, laimėtojomis. Pasak teismo, buvo pažeisti Viešųjų pirkimų įstatyme numatyti proporcingumo ir skaidrumo reikalavimai.
„Sudarant pasiūlymų eilę, kai buvo priimtas „Gato“ siūlymas, kaip turi būti traktuojama padaryta klaida, perkančioji organizacija faktiškai vedė su tiekėju draudžiamas derybas, kurių metu leido jam pasirinkti, kaip turi būti vertinama padaryta klaida ir pateikti dokumentai. Dėl to sprendimai dėl pirkimo dalių pasiūlymų eilės sudarymo naikinami“, – rašoma teismo nutartyje.
Trejų metų trukmės konkursas buvo suskirstytas į penkias teritorijas. „Gato“ pasiūlymai pripažinti geriausiais trijose dalyse – vakariniame, šiauriniame ir rytiniame rajonuose, „Manigos“ – pietiniame, o bendrovės „Biseris“ – miesto centre.
Pastaroji savivaldybei pateikė pretenziją, kad sudarant pasiūlymų eiles buvo netinkamai įvertinta „Gato“ klaida, dėl to ketvirtąją dalį laimėjo „Maniga“, o „Biseris“ prarado galimybę nugalėti pirmojoje dalyje.
Savivaldybei pretenziją atmetus bendrovė kreipėsi į teismą, kuris panaikino savivaldybės sprendimus dėl pirmosios ir ketvirtosios dalių pasiūlymų eilės sudarymo.
Vilniaus savivaldybė teismui nurodė, kad „Biserio“ ieškinys yra grindžiamas ne įrodymais, o prielaidomis ir subjektyviais pasvarstymais.
Centriniame viešųjų pirkimų portale nurodoma, kad pagal pirmąją konkurso dalį gegužę su „Gatu“ pasirašytos sutarties vertė yra 8,8 mln. eurų, pagal ketvirtą – su „Maniga“ – 7,3 mln. eurų.
Teismo sprendime nurodoma, kad jeigu „Gato“ pasiūlymas nebūtų pripažintas pirmosios dalies laimėtoju, juo taptų antroje vietoje esantis „Biseris“.
Tuo metu jei galutinai būtų nutarta, jog „Maniga“ neteisėtai laimėjo ketvirtos dalies užsakymą, jos vietą užimtų „Gatas“ – pagal konkurso sąlygas viena įmonė gali būti pripažinta daugiausia trijų dalių laimėtoja, tačiau šio įmonės sutarčių vertė sumažėtų beveik 1,5 mln. eurų.
Bendra visų konkursu perkamų darbų kaina siekia 39,5 mln. eurų.
Sprendimas dar gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.
Vilniaus savivaldybės Teisės grupės vadovas Edvardas Varoneckas BNS sakė dar nežinąs, ar šia galimybe bus pasinaudota.
„Kol kas su sprendimu nesu susipažinęs, todėl šiuo metu sunku pasakyti“, – ketvirtadienį sakė E. Varoneckas.