„Šiandien automobiliuose yra kameros, mikrofonai, GPS sekimo funkcija ir kitos technologijos, prijungtos prie interneto“, – pareiškė prekybos sekretorė Gina Raimondo. Pasak jos, „nereikia didelės vaizduotės norint suprasti, kaip užsienio priešas, turintis prieigą prie tokios informacijos, gali kelti rimtą grėsmę tiek mūsų nacionaliniam saugumui, tiek JAV piliečių privatumui“.
Kaip teigiama, planas būtų taikomas prie interneto jungtis galinčioms transporto priemonėms. Omenyje turimi šiuolaikiniai modeliai, pasižymintys išoriniu sujungiamumu ir autonominio vairavimo funkcijomis, kurie galėtų būti naudojami JAV keliuose, pavyzdžiui, automobiliai, sunkvežimiai ir autobusai, bet ne žemės ūkiui ar kasybai skirtos transporto priemonės.
Planuojamų priemonių taikinyje yra komponentai, „integruoti į Automobilio sujungiamumo sistemą (angl.Vehicle Connectivity System, VCS), ir programinė įranga, integruota į Automatinio vairavimo sistemą (angl. Automated Driving System, ADS)“, pranešime nurodė Prekybos departamentas.
JAV valdžios institucijos nustatė, kad technologijos, kurių kilmės šalys yra Rusija ir Kinija, gali kelti grėsmę kritinei infrastruktūrai. Nors Jungtinės Valstijos šiuo metu nėra smarkiai priklausomos nuo šių komponentų, ekspertai sako, kad netrukus gali susidaryti tokia situacija, jei nebus imtasi prevencinių priemonių.
Prieš galutinių reglamentų priėmimą Prekybos departamentas po 30 dienų trukmės viešųjų konsultacijų etapo peržiūrės pastabas, gautas iš pramonės atstovų, interesų grupių ir kitų suinteresuotųjų šalių.