FAA pareikalavo nedelsiant atlikti tam tikrų „Boeing 737 MAX 9“ modelio lėktuvų patikrą. Visame pasaulyje tai galioja 171-am šio modelio orlaiviams. Vieno lėktuvo patikrinimas trunka nuo 4 iki 8 valandų.

Daugiausiai šio tipo lainerių turi JAV avialinijos „Alaska Airlines“ ir „United Airlines“, o „Turkish Airlines“ jų turi mažiau.

„Boeing“ informavo naujienų agentūrą AFP, kad visame pasaulyje avialinijoms pristatyta apie 218 „737 Max“ lėktuvų.

„Alaska Airlines“ sustabdė visų 65-ių savo „737 MAX 9“ skrydžius po to, kai penktadienį vienam laineriui, skraidinusiam 171 keleivį ir 6 įgulos narius, teko atlikti avarinį nusileidimą. Nacionalinė transporto saugos taryba (NTSB) paskelbė, kad skrydžio metu iškrito užsandarinta durų sienelė.

„Alaska“ skrydis 1282 vyko iš Portlendo tarptautinio oro uosto, o pakilimo metu įgula pranešė apie problemą su slėgiu. Orlaivis greitai grįžo į oro uostą, o sunkiai sužalotų žmonių nebuvo.

Socialiniuose tinkluose patalpintose nuotraukose matyti lėktuvo šone žiojėjanti skylė ir salone nuo lubų kabančios deguonies kaukės.

NTSB teigė, kad dviejose vietose arčiausiai prie iškritusios lango sienelės niekas nesėdėjo, tačiau laikraštis „The Oregonian“ rašė, kad dekompresijos metu vienam berniukui buvo nuplėšti marškiniai ir dėl to jis buvo nežymiai sužalotas.

Aviacijos ekspertas Johnas Ostroweris teigė, kad iškrito fiuzeliažo dalis su avarinio išėjimo durimis, kurios iš salono atrodo kaip įprastas lėktuvo langas.

NTSB vadovė Jennifer Homendy sakė, kad visiems labai pasisekė, jog incidentas nesibaigė tragedija. Ji pridėjo, kad avarinio išėjimo durys iškrito virš Portlendo priemiesčio „Cedar Hills“ ir paragino žmones pranešti institucijoms, jeigu jas ras. Anot jos, aviacijos saugumas yra neįtikėtinai aukštas, tačiau aukštus standartus reikia nuolat išlaikyti.

FAA duomenimis, iš Oregono į Kaliforniją skridęs lėktuvas buvo sertifikuotas 2023 m. spalį ir pristatytas „Alaska“ avialinijoms.

„United Airlines“ sustabdė 46-ių savo „Boeing 737 MAX 9“ lėktuvų skrydžius, „Copa Airlines“ – 21 „Turkish Airlines“ – 5.

„Boeing 737 MAX“ skrydžiai visame pasaulyje buvo atšaukti ir anksčiau, po 2018 ir 2019 m. įvykusių „MAX 8“ katastrofų, per kurias žuvo 346 žmonės. FAA leido atnaujinti skrydžius tik tada, kai „Boeing“ ėmėsi pokyčių lėktuvų skrydžių valdymo sistemoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)