Brangus malonumas
Kasmet rinkliavos už nuosavą automobilį Kuršių Nerijoje vis didesnės. Vietos gyventojai nenori, kad trapią jų krašto gamtą niokotų bei terštų automobiliai – turistai raginami atvykti laivais, dviračiais ar autobusais.
Tiesa, dažnam lietuvaičiui kelionė autobusu – vis dar „ne lygis“. Tačiau tokius turėtų gerokai atšaldyti kasmet Kuršių Nerijoje didėjančios rinkliavos. Štai transporto priemonės perkėlimas keltu keliauninkui atsieis vienuolika eurų. Papildomai dar teks po 80 centų susimokėti už kiekvieną keltu besikeliantį žmogų.
Nepigus ir automobilių statymas aikštelėse. Štai Nidoje už valandai Taikos gatvėje esančioje aikštelėje paliktą automobilį tenka pakloti net 1,45 euro.Tačiau labiausiai padidėjo ekologijos mokestis. Kiekvienam į Nidą atvykstančiam automobiliu šiemet teks sumokėti po 20 eurų…
Privalumai keliaujant autobusu
Kaip pavyktų sutaupyti pasirinkus autobusą? Visų pirma, nereikėtų papildomai mokėti už persikėlimą keltu; tokiu būdu keliauninko kišenėje išsyk liks trylika eurų. Be to, autobusas – ekologiška transporto priemonė, todėl juo vykstantiems į Kuršių Neriją nereikia mokėti ekologijos mokesčio; sutaupoma dar dvi dešimtys eurų.
Dar vienas privalumas keliaujant autobusu – nereikia laukti eilėse prie keltų. Tai ypač aktualu savaitgaliais ar per didesnes šventes, kai visi atostogautojai vienu metu patraukia iš Kuršių Nerijos namų link, ir ties perkėlomis susidaro kilometrinės eilės. Autobusui įvažiuojant į keltą teikiamas prioritetas.
Be to, atvykus iki reikiamos vietos autobusu, nereikia sukti galvos, kur palikti nuosavą transporto priemonę, kur ją laikyti per visą poilsio laiką.
Galima vežtis dviratį
Keliaujantieji autobusu, turi galimybę nemokamai su savimi vežtis dviratį. Prie visų bendrovės „Kautra“ ar TOKS autobusų, vykstančių prie Kuršmarių, pritvirtinti laikikliai dviračiams.
„Dviračius savo autobusais vežame nemokamai. Tai – vėlgi galimybė poilsiautojams sutaupyti. Kaip žinia, pajūryje dviračio nuoma valandai – trys, o dienai – net dešimt eurų. Jei dviračiu ketinate važinėtis keletą dienų, susidarys apvali sumelė“, – sako bendrovės „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.
Dviračių entuziastai jau spėjo įvertinti galimybę prie jūros nusigabenti dviratį. „Kiekvienas dviratininkas nori važinėtis ne išnuomotu, bet savo dviračiu, prie kurio yra įpratęs. Vežtis dviratį autobusu – labai patogu. Nereikia galvoti, kaip įsigyti dviračio tvirtinimo įrangą prie nuosavo automobilio, kuri kainuoja nepigiai. Autobusu dviratį vežuosi ne tik nemokamai, bet ir saugiai. Kartais visai smagu atvykus autobusu iki Klaipėdos, į Nidą numinti dviračiu. Mėgstame tokias išvykas su bendražygiais“, – kalba Linas Vainius.
Patogu visiems
Kasdien iš Vilniaus ir Kauno Į Kuršių Neriją vyksta itin patogūs autobusai. „Į Nidą vežame keleivius ir neseniai įsigytais neįgaliesiems pritaikytais dviaukščiais autobusais. Beje, jie patogūs ne tik žmonėms vežimėliuose, bet ir tėvams su vaikais, taip pat sunkiau vaikštantiems“, – sako bendrovės TOKS generalinis direktorius Arūnas Indrašius. Du tokius pat neįgaliesiems pritaikytus „Setra“ autobusus prieš vasaros sezoną įsigijo ir bendrovė „Kautra“.
Kelionę autobusu trumpinti padeda ir naujausiuose autobusuose teikiamos pramogos. „Važiuojant autobusu, nereikia nuolat stebėti kelio. Galima atsipalaiduoti, leisti laiką sėdint patogiose sėdynėse, naudotis nemokamu internetu, taip pat naujausiuose mūsų autobusuose keleiviams siūlomu Media centru. Savo telefone ar kompiuteryje keleiviai gali žiūrėti nemokamus filmus, klausytis muzikos ar skaityti elektroninius žurnalus. Iš turimos pasiūlos sau tinkamą pramogą gali išsirinkti tiek suaugęs, tiek paauglys, tiek ir mažasis keliautojas“, – kalba L. Skardžiukas.
Šeimoms – nuolaidos
Keliaujantiems prie jūros su šeimomis, keleivių vežėjai taiko nuolaidas. Įsigijusiems „Šeimos bilietą“, kelionė kainuoja pigiau. „Šeima su dviem mažamečiais vaikais iš Kauno iki Nidos gali nukeliauti už 25 eurus. Perkant bilietą išsyk į abi puses, už bilietą atgal sumokama dar 20 proc. pigiau. Tad iš viso kelionė prie jūros ir atgal keturių asmenų šeimai kainuos 45 eurus“, – aiškina L. Skardžiukas.
Kaip rodo praktika, kelionė autobusu ypač patinka vaikams. Tėtis būna ramesnis, kai jam nereikia nuolat įsitempus žiūrėti į kelią, mama – kai netenka raminti zirziančių vaikų laukiant kilometrinėje eilėje prie kelto.
„Kai keliaudavome prie jūros nuosavu automobiliu, į kurį dar prisikraudavome daugybę poilsiui reikalingų daiktų, vaikams būdavo ankšta. Jie suirzdavo, sukaisdavo, negalėdavo pamiegoti. Atvykus į Nidą, visą dieną būdavo pikti. Visai kitokia kelionė autobusu. Jo salone veikia kondicionierius, čia erdvu, patogios sėdynės. Vaikai į kurortą atvyksta pailsėję. Kartą pasirinkę kelionę prie Kuršių marių autobusu, dabar visada keliaujame tik tokiu būdu. Taip pavyksta taupyti ne tik pinigus, bet ir nervus. Be to, vaikai kelionės autobusu laukia kaip šventės – jiems patinka dideli, gražūs autobusai, patinka keliauti erdviai, patogiai, tarp kitų žmonių, besidairant pro langus. Kelionę sutrumpinti padeda ir animaciniai filmukai, kuriuos galime žiūrėti savo planšetėje“, – sako du mažylius auginanti mama Neringa.
Kad sutilptų visi norintieji keliauti, vežėjai sezono įkarštyje skiria papildomų autobusų savaitgaliais, pirmadieniais ir sekmadieniais. Be to, iš didžiųjų miestų autobusai išvyksta keleiviams patogiu laiku, ne pernelyg anksti, kad kiekvienam žmogui būtų patogu atvykti į autobusų stotį.
Kokia transporto priemone keliauti prie Kuršių marių, be abejo, kiekvienas poilsiautojas sprendžia pats. Tačiau ketinantiems rinktis nuosavą automobilį, o ne autobusą, siūlome prieš tai gerokai pasvarstyti ir paskaičiuoti.