Vežėjai buvo gavę Vilniaus savivaldybės leidimus rengti protesto akcijas lapkričio 20 d. ir lapkričio 27 d. Atšaukus lapkričio 20 d. įspėjamąją akciją, vežėjai pasilieka galimybę savo poziciją išreikšti numatytos lapkričio 27 d. protesto akcijos metu.
Tačiau, kaip skelbia „Linava“, vežėjai viliasi, kad radikalių priemonių neprireiks, bus surasta galimybė kylančias problemas išspręsti civilizuotu būdu.
Kaip ELTA jau rašė, šiuo metu Vyriausybė planuoja nuo kitų metų padidinti MMA nuo 555 iki 607 eurų, o galiojantį 1,3 koeficientą, kuris taikomas apskaičiuojant darbo užmokesčio ribą, nuo kurios darbuotojui gali būti neapmokestinama dienpinigių suma, didinti iki 1,65.
Transporto sektorius skaičiuoja, kad dėl to vienai transporto priemonei tenkančios sąnaudos išaugs 288,53 euro per mėnesį. Šiuo metu Lietuvoje įregistruota apie 48 tūkst. tarptautinius pervežimus atliekančių sunkvežimių, tad per metus šiam sektoriui papildomos išlaidos sudarys apytiksliai 166 mln. eurų.
„Linava“ jau kreipėsi į Lietuvos bankų asociaciją (LBA) su prašymu užtikrinti sklandų lizinguojamo turto perkėlimą iš Lietuvos į kitas šalis.
Įmonės „Savesta Consulting“ atstovai Vytautas Turekas ir Ignas Volbikas Seime surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad jų įmonė dėl Vyriausybės siūlomų pakeitimų į Lenkiją jau yra perkėlusi apie 60 transporto kompanijų iš Lietuvos.