Lyginant su ankstesniais metais, 2022 m. krovinių srautai mažėjo dėl Rusijai bei Baltarusijai paskelbtų tarptautinių sankcijų, dalies klientų savarankiškai priimtų sprendimų nebegabenti krovinių iš šių šalių bei „LTG Cargo“ nuo pat Rusijos karo Ukrainoje pradžios nuosekliai įgyvendinamų kompleksinių veiksmų, kuriais mažinamos sąsajos su šiomis šalimis.

2022 m. „LTG Cargo“ daugiausiai pervežė naftos ir jos produktų – iš viso 9,6 mln. t, o tai yra 0,2 mln. t daugiau nei 2021 m. Aktyviai gabentos įvairios statybinės medžiagos (5,2 mln. t), trąšos (3,8 mln. t) bei žemės ūkio produkcija, kurios buvo pervežta 0,1 mln. t daugiau nei ankstesniais metais – iš viso 3,7 mln. t.

„Praėjusiais metais, prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, turėjome nedelsiant reaguoti ir rasti sprendimus, kaip užtikrinti veiklos tęstinumą net drastiškai krentant pervežimų apimtims. 2022 m. tapo aktyvios veiklos diversifikacijos metais. Pradėjome gabenti intermodalinius krovinius į Duisburgą Vokietijoje, daugiau dėmesio skyrėme srautų perplanavimui Lietuvoje bei stiprinome tiek bendradarbiavimą su Ukraina, tiek dukterinės bendrovės „LTG Cargo Ukraine“ veiklą.

Šiemet planuojame tęsti pradėtus darbus – telksimės į konkurencingų paslaugų teikimą vietos klientams, vystysime naujas kryptis į Vakarų šalis bei kartu su grupės bendrove „LTG Cargo Polska“ didinsime veiklos apimtis Lenkijoje“, – teigia „LTG Cargo“ vadovė Eglė Šimė.

Vietiniai pervežimai – augo

Daugiausiai krovinių geležinkeliu buvo gabenama į Klaipėdos jūrų uostą (10,7 mln. t). 2022 m. fiksuotos didesnės nei planuota vietinių pervežimų apimtys – Lietuvoje buvo pervežta apie 6,4 mln. t krovinių. Palyginti, 2021 m. vietiniai pervežimai siekė 5,8 mln. t.

Kaliningrado tranzitu, skaičiuojant visus krovinius, kurie į ir iš Kaliningrado pervežti per Lietuvos teritoriją, nepriklausomai nuo jų pradinės ir galinės stoties, pervežta apie 8 mln. t krovinių, dar apie 5,9 mln. t – likusiomis kryptimis.

Praėjusiais metais „LTG Cargo“ iš Ukrainos į Klaipėdos jūrų uostą per Lenkiją pervežė 84 tūkst. t žemės ūkio produkcijos, dar 120 tūkst. t naftos buvo išgabenta į Ukrainą per Lenkiją. Balandį pradėtu organizuoti intermodalinių krovinių gabenimo maršrutu į Duisburgą Vokietijoje iš viso iki gruodžio mėn. pabaigos buvo pervežta 66 tūkst. t krovinių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją