Pasirodo, daug ko. Įtakingas verslo savaitraštis "Business Week" rašo, kad dabar K.Wilsonas yra tiesiog įsimylėjęs Vilnių - draugiškus šio miesto žmones ir nuostabų viduramžius menantį senamiestį. Jam Lietuvos sostinė tapo antraisiais namais.

Tačiau kaip britas susisiekia su Lietuva? K.Wilsonas su žmona iš Vilniaus į Londoną vyksta mažiausiai kartą per mėnesį, o už kelionę į abi puses sumoka apie 100 JAV dolerių (277 litus). Dėkoti reikia pigių skrydžių bendrovei "Ryanair" ar vietinei jos konkurentei "airBaltic".

Dabar porai Vilniuje priklauso keletas apartamentų. K.Wilsonas, susižavėjęs pigia ir kvalifikuota vietine darbo jėga, Lietuvos sostinėje atidarė ir savo programinės įrangos įmonės padalinį. "Kai atvykau čia pirmą kartą, draugai manė, kad išprotėjau", - sakė jis ir užsiminė, jog būtent mažų kainų skrydžiai daugeliui vakariečių atvėrė naujas erdves.

"Ryanair", "easyJet" ir dar apie 40 kitų pigių oro linijų bendrovių padarė tai, ko nesugebėjo išsiplėtusios Europos Sąjungos politikai, - dabar milijonai europiečių, norinčių sutvarkyti verslo reikalus ar šiaip pakeliauti, be vargo kerta Senojo žemyno valstybių sienas.

Vien pernai šios kompanijos Europoje skraidino daugiau kaip 420 mln. keleivių - 40 proc. daugiau nei prieš penkerius metus. Jos padėjo sulaužyti daug kultūrinių barjerų, pagyvinti naujų ES šalių ekonomiką, suteikė verslo plėtros galimybių. "Briuselio biurokratai apie europiečių vienybę šneka per amžius, tačiau skleidžiant šią idėją pirmauja pigių skrydžių bendrovės", - teigė "Ryanair" vadovas Michaelas O'Leary.

Išsamiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose".